איך לבחור ציוד מיגון לרכיבת אקסטרים?

לא משנה באיזה סוג של רכיבת אקסטרים אתם מתעסקים, הציוד החשוב ביותר שצריך לרכוש ולדעת להתאים הוא ציוד מיגון. אתם צריכים לא רק ביגוד איכותי המספק הגנה טובה, אלא גם קסדה ופריטי הגנה אחרים כמו מגיני ברכיים ומגני מרפקים. מה עוד? – המשיכו לקרוא כאן.

כיאה לכל מדינה מתוקנת אחרת בעולם, גם בישראל ישנם תקני בטיחות הנוגעים לקסדות שטח, מעילי רכיבה, מגיני ברכיים ומרפקים ועוד. בעת רכישת קסדות לרכיבה בשטח או קסדת שטח לרכיבה על אופניים, מומלץ לחפש אחת שתעמוד בתקני בטיחות ישראלים. עם זאת, ניתן לבחור גם בקסדות העומדות בתקנים בינלאומיים כמובן. הנה 2 טיפים חשובים לרכישת ציוד מיגון:

  1. התאמה: בין אם רוכשים קסדות לרכיבה בשטח או ציוד מיגון אחר, חשוב להתנסות פיזית בחנות עם הציוד ולבחון את הנוחות. אם רוכשים את הציוד אונליין, חשוב לוודא שיש אפשרות החלפה במקרה של אי שביעות רצון מכל סוג.
  2. פונקציות: ישנם סוגים של ציוד מיגון עם תכונות שונות, כמו למשל קסדות לרכיבה בשטח עם בדים מתפרקים (עבור כביסה). בדקו מראש במה הציוד טוב יותר מאשר סוגים אחרים בקטגוריה שלו. 

כיצד להתאים ציוד מיגון לרכיבת אקסטרים? 

רגע לפני שמגהצים את האשראי, כדי לוודא שהוא מתאים כראוי, יש צורך למדוד ציוד מיגון. לחילופין, אם רוכשים אותו באינטרנט, חשוב לוודא כי קיימת אפשרות החלפה במקרה של אי התאמה. באופן כללי, ציוד מיגון, כמו למשל קסדות לרכיבה בשטח, צריך להיות צמוד אבל לא הדוק מדי. 

אם הראש זז בפנים באופן חופשי כשמנערים אותו, ההתאמה אינה נכונה. כמו כן, חשוב לבדוק גם את הנושא של האוורור, שכן קסדות שאינן מאווררות הן קסדות מסוכנות יותר. כאשר הקסדה אינה מאווררת, חם יותר לרוכב ודעתו מוסחת בקלות יתרה, מה שמתבטא בטעויות במהלך הרכיבה ובסכנות שונות.

מה נחשב ציוד מיגון איכותי? 

באופן כללי, בדרך כלל כדאי לחפש פריטי מיגון שונים עם תפרים מחוזקים או כפולים, אפשרויות התאמה צמודה ושכבה חיצונית עמידה בפני שחיקה וכמובן מפני מים. כמו כן, ארץ הייצור והמותג הם הפרמטרים הקובעים את איכות ומחיר ציוד המיגון. 

ישנן גם חברות ישראליות המייצרות ציוד מאוד איכותי, כאשר אלו לרוב יהיו זולות יותר מאשר ציוד המיגון של מותגים זרים. יתרה מכך, לכל ציוד מיגון עשויים להיות תקני בטיחות שונים, כאשר כל תקן קובע רמות בטיחות שונות בעת רכיבה עם קסדות לרכיבה בשטח או כל ציוד אחר.

 לבסוף, כמה כסף להשקיע בציוד מיגון לרכיבה? 

זה לגמרי תלוי בכם, יש כאלו שמשקיעים מאות שקלים בודדים בציוד מיגון, בעוד שאחרים רק מתחילים את רכישת הציוד במאות שקלים. ציוד מיגון לרכיבה יכול לעלות מאות – אלפי שקלים ומעלה, הכל עניין של מותג וסוג הציוד. 

אם אתם מעוניינים להוזיל עלויות בכיס, כנראה שההמלצה הכי נכונה היא להשוות מחירים. עם זאת, חשוב לוודא שאתם לא משיגים מחירים נמוכים אשר באים על חשבון האיכויות והנוחות של פריטי המיגון השונים. 

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.