מחיר של טרקטורון יד 2

אחד היתרונות ברכישת טרקטורון יד 2 הוא המחיר. ניתן לרכוש טרקטורון במצב מצויין, במחיר אטרקטיבי של יד 2. מחיר זה לרוב נמוך באלפי שקלים ממחירו של טרקטורון חדש. המחירים של טרקטורונים יד 2 נעים בין 20,000 – 160,000 ש״ח ומעלה. המחיר משתנה בהתאם לשנת הייצור, הקילומטראז׳, מספר בעלים קודמים, ביצועים ושדרוגים שונים שבוצעו ברכב וכמובן סוג הטרקטורון.

החיסרון ברכישת טרקטורון יד 2 הוא כי לא תמיד ניתן לדעת מה עבר על הטרקטורון אצל בעליו הקודמים, האם בוצעו תיקונים שונים בעקבות תאונה או מכה, האם הוחלפו חלקים מקוריים והאם הוא תוחזק וטופל כראוי. על מנת לא להסתכן בעלויות גבוהות של תיקונים בעתיד מומלץ לבדוק את הטרקטורון היטב לפני הרכישה.

רכישת טרקטורון יד 2

כמו בכל רכישה של כלי רכב קיימים כמה מאפיינים חשובים שכל קונה יודע שיש לקחת בחשבון, בין אותם מאפיינים נמצאים גיל הרכב, סוג הרכב, כ״ס, נפח מנוע, מספר בעלים קודמים, נראות הרכב ועוד. למרות שכל הפרמטרים האלו חשובים ואף במידה רבה מצביעים על אופן תחזוקת הטרקטורון, חשוב להבין מהו הצורך שלכם בטרקטורון.

תוכלו למצוא טרקטורון פנאי, טרקטורון לעבודה, חד מושבי, דו מושבי ואפילו טרקטורון עם מנוע חשמלי. חשוב לקחת בחשבון את הצורך שלכם ואת הביצועים המצופים ממנו, בהתאם לכך תוכלו לבצע בחירה נכונה ומושכלת באיזה טרקטורון לבחור.

למרות המחיר האטרקטיבי של טרקטורונים יד שנייה, קונים רבים מעדיפים לקנות טרקטורון חדש מהיבואן, זאת בעיקר בגלל תנאי הפריסה הנוחים. כאשר רוכשים טרקטורון יד שנייה מאדם פרטי לא ניתן לקבל מימון מלא או פריסה לתשלומים, אלא אם כן מדובר בהלוואה בנקאית רגילה בריבית גבוהה יחסית.

במידה ובכל זאת מעוניינים בתנאי מימון כלשהם, ניתן לפנות לחברות המשווקת טרקטרונים וציוד צמה יד שנייה. ברוב המקרים הם יציעו פתרונות מימון חוץ בנקאיים.

מצב מכני של טרקטורון יד 2

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבחון בעת רכישת טרקטורון יד 2 הוא המצב המכני שלו. מאחר ועלויות תיקון והחלפה של חלקים הקשורים למנוע, תיבת הילוכים ושלדת הרכב הם גבוהים במיוחד, ההוצאה הכלכלית לתיקון נזקים מכניים משמעותיים יכולים להסתכם בעלות של טרקטורון חדש מהיבואן.

אתם ממש לא רוצים לגלות אחרי הרכישה כי ביצעתם עסקה גרועה. את הבדיקות המכניות ניתן לבצע במוסך על ידי אנשי מקצוע, בדיוק כמו שבודקים רכב סטנדרטי לפני רכישה, הבדיקה מתבצעת על ידי מכשור טכנולוגי אשר יודע לבחון את ביצועי הרכב ולקבוע האם הם תקינים, כמו כן מתבצעת בדיקה של שלדת הרכב על מנת לבחון האם קיימים נזקים ומכות משמעותיות אשר קרו כתוצאה מתאונה או מכה כלשהי.

פתרון מצויין עבור מי שאינו מבין כלל ברכבים או שאינו מעוניין להתעסק בבדיקות שונות, הוא לרכוש טרקטורון מחברות המשווקות טרקטורים וציוד צמ״ה יד שנייה. ברוב החברות כלי הרכב עוברים בדיקות מכניות מקיפות על ידי מכונאי רכב מומחים והם אף מספקים לרוכשים דוחות מפורטים אודות תוצאות הבדיקה. במידה והוחלפו חלקים או בוצעו תיקונים מידע זה יהיה זמין ונגיש לרוכש.

שנתון של טרקטורון יד 2

למרות שהטכנולוגיה מתקדמת ומתפתחת ללא הפסקה, לא תמיד שנתון הרכב מעיד על שיפורים ושדרוגים משמעותיים. באופן כללי ניתן לומר כי שנתונים בהפרש של שלוש שנים ומעלה לרוב כן יציעו הבדלים טכנולוגיים ומכניים משמעותיים ברכב, אך לא בהכרח תמיד מומלץ לבחור בשנתון גבוה יותר.

לעיתים השינויים היחידים הקיימים בין השנתונים הם ברמת הגימור או במבחר הצבעים של כלי הרכב, אך כל אלו לא תמיד שווים את ההשקעה הכספית הנוספת עבור רכב חדש יותר מבחינת שנת הייצור. בדקו האם קנייה של טרקטורון שנתון אחד פחות שווה לכם את החיסכון הכלכלי על פני חידושים שונים שאינם משמעותיים עבורכם.

סוגי טרקטורונים יד 2

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי טרקטורונים למכירה, כאשר הסוגים השונים מתאימים לצרכים שונים, בין הסוגים ניתן למצוא טרקטורון פנאי, עבודה וספורט.

טרקטורון עבודה לרוב יגיע מאובזר בתוספות שונות אשר משמשות לצורך גרירה והובלה. קיבולת הנשיאה והגרירה של הטרקטורון תהיה גבוהה יחסית לטרקטורונים אחרים. הוא יהיה עוצמתי ובעלי ביצועים טובים. פעמים רבות טרקטורון העבודה יכול לשמש גם כטרקטורון פנאי.

טרקטורון פנאי יהיה דומה בנתוניו לטרקטורון עבודה, הוא יעניק כוח מתפרץ וזריזות המאפשרת נסיעה בתנאי שטח מאתגרים, מערכת היגוי חשמלית ונוחה לתפעול, עיצוב מרשים וספורטיבי, הנעה 4X4 ועוד. כמו כן ניתן לבחור בין טרקטורונים חד מושביים או דו מושביים, במידה ואתם מעוניינים להרכיב נוסע נוסף יחד איתכם.

טרקטורון ספורט הוא טרקטורון שבו הדגש הוא על מהירות ולא על נסיעות שטח מאתגרות. רוכשי הטרקטורונים האלו לרוב מתחרים בתחרויות ספורט ייעודיות. ההנעה בטרקטורון ספורט היא 2×4 והיא אינה מתאימה לחובבי השטח.

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.