טרקטורוני ספורט

  להצעת מחיר והכוונה השאירו פרטים או התקשרו:
  053-633-2400


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כיום טרקטורוני הספורט תופסים פלח שוק קטן יותר לעומת התקופה הראשונית בה הם רק יצאו לשוק, אבל בזכות חוויית הנהיגה המהנה והייחודית שהם מספקים, הם נותרים פופולריים גם כיום.

  בעוד שבהתחלה הטרקטורונים הראשונים תוכננו לצורך פנאי בלבד, כיום חלק ניכר מהם משמש לצורך עבודה וביצוע מגוון רחב של משימות בשדות ומשקים חקלאיים, אתרי בנייה ומגוון רחב של תעשיות.

  יחד עם זאת, כמעט כל יצרן כיום משווק טרקטורון ספורט בנפח של 450 סמ״ק לפחות. טרקטורוני הספורט התפתחו מאוד בשנים האחרונות וכיום הם חזקים יותר, אוטומטיים לחלוטין וכוללים מנועים עוצמתיים במיוחד.

  טרקטורוני ספורט מומלצים 

  ימאהה

  אחד היצרנים שתומכים ומשקיעים בטרקטורוני הספורט, הוא ימאהה. למעשה, הטרקטורון של ימאהה YFZ450R בנפח של 450 סמ״ק, הוא הטרקטורון האחרון שנותר עם תיבת הילוכים ידנית. הטרקטורון זכה לשבחים רבים, הוא מגיע עם 5 הילוכים, מצמד רטוב, בולמי זעזועים קדמיים ואחוריים מתכווננים וגרפיקה ייחודית. 

  Yamaha YFZ450R

  טרקטורון הספורט הפופולרי ביותר כיום הוא גם כן של חברת ימאהה, מדובר ברפטור 700. הוא מגיע עם מנוע חד-צילינדר בנפח של 686 סמ"ק, חזק ביותר. הטרקטורון הזה הוכתר לא פעם למלך הבלתי מעורער של דיונות החול.

  Yamaha Raptor 700R

  הונדה

  מותג נוסף שמייצר טרקטורוני ספורט מצויינים הוא הונדה. הונדה TRX250X הוא דגם מצויין עם תג מחיר אטרקטיבי המעניק לרוכבים את השליטה בהילוך ידני תוך כדי שמירה על נסיעה חלקה ללא עצירות פתאומיות הנגרמות בעקבות החלפת ההילוכים. הטרקטורון מגיע עם מנוע חד-צילינדר בנפח של 229 סמ"ק. בנוסף הוא כולל התנעה חשמלית, גלגלי אלומיניום קלים ומתלים קדמיים עצמאיים.

  קאן אם

  קאן אם מייצרת טרקטורוני ספורט מודרניים, דגם ה- Renegade, מגיע עם שלושה מנועים שונים: רנגייד 570, רנגייד 850, ורנגייד 1000, והוא כולל גם תיבת הילוכים אוטומטית, מתלים קדמיים עם זרוע A כפולה, מתלים אחוריים עם זרוע נגררת, ושני מצבי נהיגה לבחירה 2WD/4WD עם דיפרנציאל קדמי הניתן לנעילה אוטומטית. 

  Can-Am Renegade 850 & Renegade X XC 850

  אפשרות נוספת של היצרן הקנדי היא ה Can-Am DS 250. זהו טרקטורון המתאים לרוכבים צעירים מאוד או רוכבים מתחילים. הוא כולל מנוע קטן יחסית של 250 סמ"ק, תיבת הילוכים רציפה, מתלים קדמיים עם זרוע A כפולה ומחירם נמוך יחסית. 

  פולריס

  פולריס וקאן אם מתחרות ביניהן כמעט בכל קטגוריית הטרקטורונים. הסקרמבלר הוא הגרסה המקבילה של פולריס ל- Renegade של קאן אם. הוא כולל מנוע בנפח של 850 סמ"ק שמפיק 78 כ״ס, צמיגים בגודל 26 אינץ', ומרווח מרשים מהקרקע של 11.5 אינץ', מגן קדמי ומערכת מתלים המבוססת על זרוע A כפולה מלפנים ומאחור.

  Polaris Scrambler XP 1000 S

  ספינת הדגל של פולריס הוא הטרקטורון הפופולרי והאהוב ספורטסמן 1000, הכולל מנוע בנפח של 952 סמ"ק המפיק 89 כ״ס. המרווח מהקרקע עומד על 14.5 אינצ'ים, והוא מגיע עם מערכת מתלים משובחים מלפנים ומאחור.

  Polaris Sportsman XP 1000 S

  KYMCO

  קימקו מייעדת את הטרקטורונים שלה לנוער ולא למבוגרים, למרות זאת יש דגם אחד שנועד למלא את הפער בין טרקטורוני נוער לדגמים בגודל מלא, ה KYMCO Mongoose 270.

  הטרקטורון מיועד לרוכבים מגיל 14 ומעלה, הוא כולל מנוע 270 סמ"ק, תיבת הילוכים CVT אוטומטית מלאה, מערכת מתלים קדמיים עם זרוע A כפולה ומתלים אחוריים של זרוע Swing, גלגלי אלומיניום ספורטיביים וקלי משקל וצמיגי Maxxis איכותיים.

  טרקטורונים לספורט אתגרי

  כיום ניתן להשתמש בטרקטורון לעבודה, לרכיבה בשבילים, והתניידות במקומות מושלגי או בוציים במיוחד. יחד עם זאת קיים צד נוסף לטרקטורונים והוא הספורט האתגרי. למרות שרכיבה על טרקטורון, אינה נחשבת לספורט מטבעה. ישנן סוגי רכיבה שונים על טרקטורונים ואף תחרויות רבות שבהחלט נחשבות לספורט. גם בענף הרכיבה על טרקטורונים יש צורך בהרבה מיומנות ותרגול. 

  גם תחרויות טרקטורונים מתקיימות בצורות רבות ושונות, להלן כמה סוגי תחרויות נפוצות: 

  • מרוץ שבילים:  תחרות המתקיימת בשטח הררי או מיוער. המטרה היא לבחון את המאמץ הפיזי והיכולות של הטרקטורון בפניות ובפיתולים בלתי צפויים במהלך הרכיבה. 
  • מוטוקרוס: לרוב מתייחס לאופנועים המיועדים לרכיבת שטח, אך דומה מאוד גם בקרב תחרויות הטרקטורונים. כאשר הרוכבים משתמשים במאמץ פיזי מוגבר בזמן שהם מנווטים במהירות את דרכם במסלול עם תנאי שטח מאתגרים.
  • מרוץ יערות: זהו מירוץ טרקטורונים שבו המתחרים מתחילים בנקודת התחלה זהה לכולם ויוצאים בספרינט עם הטרקטורון שלהם עד לקו הסיום. הרוכבים ישתמשו במהירות, זריזות ומאמץ פיזי בזמן שהם מנווטים בתנאי השטח המאתגרים של היער.
  • מרוץ מדבר: בדומה למירוצי יערות, הטרקטורונים יוצאים במהירות על פני חולות המדבר. רוכבי טרקטורונים יצטרכו להשתמש בכל גופם כדי לנווט את הרכב על הדיונות של השטח המאתגר הזה.
  • טיפוס גבעות: זוהי תחרות טרקטורונים הדורשות כישורים וניסיון רב, בעקבות הנטייה של הטרקטורונים להתהפך על משטחים תלולים, בזמן טיפוס על גבעות חייבים לאזן את משקל הרכב יחד עם משקל הרוכב בצורה מושלמת כל הדרך עד לקו הסיום. 
  • מירוץ קרח: מרוץ טרקטורונים במשטחים קפואים ומושלגים, דורשים גם כן כישורי נהיגה טובים מאוד וסיבולת פיזית גבוהה של הנהג. 
  • מסלול שטוח: מרוץ טרקטורונים במסלול שטוח מתקיים לרוב על מסלול עפר, במירוץ זה הרוכבים חייבים להפעיל כוח נפשי ופיזי מול המתחרים שלהם.

  על מנת שמרוץ טרקטורונים יחשב כספורט יש צורך בארגונים שונים אשר ייצגו משתתפים או קבוצות ויתנו חסות או יארחו תחרויות מסוג זה. קיימים מספר ארגונים שונים בעולם אשר מארגנים ומארחים תחרויות טרקטורונים.