רכישת טרקטור משא יד 2

כמו בכל רכישה של כלי רכב קיימים כמה מאפיינים חשובים שכל קונה יודע שיש לקחת בחשבון, בין אותם מאפיינים נמצאים גיל הרכב, סוג הרכב, כ״ס, נפח מנוע, מספר בעלים קודמים, נראות הרכב ועוד. למרות שכל הפרמטרים האלו חשובים ואף במידה רבה מצביעים על אופן תחזוקת הטרקטור, חשוב להבין מהו הצורך שלכם בטרקטור.

תוכלו למצוא טרקטור משא בעל מנוע בנזין, דיזל ואף מנוע חשמלי. כאשר לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו. חשוב לקחת בחשבון את הצורך שלכם ואת הביצועים המצופים, בהתאם לכך תוכלו לבצע בחירה נכונה ומושכלת באיזה טרקטור לבחור.

כמו כן, מדי שנה הדגמים עוברים שדרוגים ושיפורים שונים מבחינה טכנולוגית ומבחינה טכנית. שימו לב האם אותם שיפורים משמעותיים עבורכם. לעיתים מומלץ דווקא לקנות את הדגם החדש ביותר גם אם אין אותו למכירה יד 2. זאת מכיוון שהוא יכול לעזור לכם לבצע את העבודה בצורה מהירה, קלה ויעילה יותר שבסופו של דבר תחסוך לכם זמן וכסף.

מחיר של טרקטור משא יד 2

אחד היתרונות הגדולים ביותר ברכישת טרקטור משא יד 2 הוא המחיר. ניתן לרכוש טרקטור משא כמעט חדש לגמריי במצב מצויין במחיר יד 2, מחיר זה לרוב נמוך באלפי שקלים ממחירו של טרקטור משא חדש.

המחירים לטרקטורי המשא יכולים לנוע בין 25,000 ועד 90,000 ש״ח ומעלה. המחיר משתנה בהתאם לשנת הייצור, כמות הקילומטראז׳, גודל הטרקטור, ביצועים ושדרוגים שונים שבוצעו ברכב וכמובן סוג הטרקטור.

מומלץ מאוד לבדוק טרם הרכישה את כמות הבעלים הקודמים שבידיהם היה הטרקטור, ככל שכמות הבעלים גדולה יותר כך יהיה קשה יותר לבחון את עברו של הטרקטור ולוודא כי הוא אכן טופל כראוי.

סוגי טרקטור משא יד 2

טרקטור משא יד 2

טרקטור משא חשמלי

בין סוגי המנועים השונים ניתן למצוא מנוע בנזין, דיזל ומנוע חשמלי. בשנים האחרונות חלה עלייה בייצור ובביקוש לרכבים חשמליים ברחבי העולם, הפופולריות של מנועי החשמל חדרה גם לתחום החקלאות ואל טרקטורי המשא. כבר הוכח כי מנועים חשמליים על חזקים במיוחד, נמצא כי הם אף חזקים יותר ממנועי הבנזין והדיזל באופן משמעותי, מכיוון שממונט התאוצה שלהם וזמינות הכוח גבוהים במיוחד.

היתרון הגדול ביותר של מנועי החשמל הוא עלות הטענה נמוכה משמעותית לעומת עלויות תדלוק בנזין או סולר, כך שכל העבודה הופכת להיות משתלמת יותר מבחינה כלכלית עבור בעלי החוות והמשקים. יתרון נוסף הוא כי המנועים החשמליים שקטים יותר ואינם מזהמים את הסביבה, כך שאם אתם אוהבים לעבוד ללא רעש מנוע מחריש אוזניים ואף להיות ידידותיים יותר לסביבה המנוע החשמלי הוא בדיוק בשבילכם.

טרקטור משא דיזל

מנועי דיזל חסכוניים יותר ממנועי בנזין, מאחר וצריכת דלק של מנוע בנזין נמוכה יותר. כמו כן חווית הנסיעה לרוב טובה יותר, בעיקר כאשר מדובר בנסיעות ארוכות, מנועי הדיזל בעלי אורך חיים ארוך יותר והם פחות מזהמים. יחד עם זאת מנועי הדיזל רועשים יותר לעומת מנועי הבנזין.

טרקטור משא בנזין

לרוב מנועי הבנזין זולים יותר לרכישה והם בעלי מאפיינים ספורטיביים יותר לעומת מנועי הדיזל. הפעילות של מנוע בנזין תתבטא בנסיעה חלקה יותר.

טרקטור משא יד 2

איך לבחור טרקטור משא משומש

ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי טרקטורים למכירה, כאשר כלל הסוגים מיועדים לביצוע עבודות שונות במשקים, חוות, אתרי בנייה ועוד. תוכלו למצוא טרקטורי משא בעלי יכולות גרירה ונשיאה גבוהים במיוחד אשר מתאימים לעבודות הדורשות שינוע של מטען כבד, טרקטורים בעלי מבנה צר יחסית או בעלי זריזות משופרת על מנת לאפשר מעבר ותמרון בתנאי שטח צרים כמו מטעים ושורות של עצים.

קיימים רכבים בעלי ביצועים דומים לאלו של רכבי שטח והם אף מעוצבים באופן דומה, זאת על מנת לאפשר לטרקטור המשא לתפקד כ״סוס עבודה״ במהלך השבוע וכרכב שטח מהנה וזריז בסופשי השבוע.

מצב מכני של טרקטור משא יד שנייה

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבחון בעת רכישת טרקטור יד שנייה הוא המצב המכני שלו. מאחר ועלות תיקון והחלפה של חלקים הקשורים למנוע, תיבת הילוכים ושלדת הרכב הם גבוהים במיוחד, ההוצאה הכלכלית לתיקון נזקים מכניים משמעותיים יכולים להסתכם בעלות של טרקטור משא חדש יד ראשונה. אתם ממש לא רוצים לגלות אחרי הרכישה כי ביצעתם עסקה גרועה.

את הבדיקות המכניות ניתן לבצע במוסך על ידי אנשי מקצוע, בדיוק כמו שבודקים רכב סטנדרטי לפני רכישה, הבדיקה מתבצעת על ידי מכשור טכנולוגי אשר יודע לבחון את ביצועי הרכב ולקבוע האם הם תקינים, כמו כן מתבצעת בדיקה של שלדת הרכב על מנת לבחון האם קיימים נזקים ומכות משמעותיות אשר קרו כתוצאה מתאונה או מכה כלשהי.

פתרון מצויין עבור מי שאינו מבין כלל ברכבים או שאינו מעוניין להתעסק בבדיקות שונות, הוא לרכוש טרקטור משא מחברות המשווקות טרקטורים וציוד צמ״ה יד שנייה. ברוב החברות כלי הרכב עוברים בדיקות מכניות מקיפות על ידי מכונאי רכב מומחים והם אף מספקים לרוכשים דוחות מפורטים אודות תוצאות הבדיקה. במידה והוחלפו חלקים או בוצעו תיקונים מידע זה יהיה זמין ונגיש לרוכש.

טרקטור משא יד 2

שנתון של טרקטור משא יד 2

למרות שהטכנולוגיה מתקדמת ומתפתחת ללא הפסקה, לא תמיד שנתון הרכב מעיד על שיפורים ושדרוגים משמעותיים. באופן כללי ניתן לומר כי שנתונים בהפרש של שלוש שנים ומעלה לרוב מציעים הבדלים טכנולוגיים ומכניים משמעותיים עבור נהג, אך לא בהכרח תמיד מומלץ לבחור בשנתון גבוה יותר בעת רכישת טרקטור משא משומש. לעיתים השינויים היחידים הקיימים בין השנתונים הם ברמת הגימור או במבחר הצבעים של הרכב, אך כל אלו לא תמיד שווים את ההשקעה הכספית הנוספת על רכב חדש יותר מבחינת שנת הייצור. בדקו האם קנייה של טרקטור משא שנתון אחד פחות שווה לכם את החיסכון הכלכלי על פני חידושים שונים שאינם משמעותיים עבורכם.

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.