טרקסטר

ליצירת קשר לחצו כאן:

צריך לשקול כמה דברים מאוד חשובים כשבוחרים טרקסטר שמתאים בדיוק לצרכים שלכם. המדריך הבא יסקור את הדגמים בעלי שלושת המושבים. אך באופן כללי קיימים כ- 18 סוגים שונים של דגמי טרקסטר עם 3 דרגות שונות של ביצועי מנוע, גודל צמיגים משתנה, מידות ויכולות שונות. אך כולם בעלי ביצועים טובים וכוח רב, בהחלט לא פשוט למצוא רכב שטח שעובד קשה יותר מהטרקסטר של קאן אם.

מחיר של טרקטור משא קאם אם טרקסטר

ישנם 3 סוגים שונים של רכבי טרקסטר שנמכרים כיום בארץ, להלן המחירים שלהם:

המחירים כוללים מע"מ והם לפי בדיקות שעשיתי בעת ביצוע המחקר.

חידושים ועידכונים

כל הטרקסטרים הפכו להיות ב- 5% קלים יותר ובעלי קשיחות מוגברת של 30% לצורך עמידה בתנאים קשים יותר והגברת יכולת הנשיאה.

קיים הבדל משמעותי במחיר בין הדגם הבסיסי לבין המהדורה המוגבלת של ה- Can Am Traxter. אך אל תתנו לזה להלחיץ אתכם. כי במידה ואתם מחפשים רכב שטח סגור וממוזג או מכונת בוץ מיומנת, הטרקסטר הבסיסי הוא בהחלט מעל ומעבר מבחינת יכולות וביצועים. 

YouTube video

ה- Traxter הבסיסי נותן לכם את הבחירה בין מנוע חד צילינדר HD5 בעל 38 כ״ס או מנוע HD8 עם 50 כ״ס. הרכב אינו כולל תוספות כמו הגה כוח או גלגלי אלומיניום, אך הוא כן כולל מרחק מרשים מהקרקע של 11 אינץ׳ וצמיגי Maxxis Bighorn.

מומלץ מאוד לבחור בדגם עם היגוי כוח דינמי, הדגם  DPS שמציע זאת מאפשר לכם בחירה בין מנוע HD5, HD8 ו- HD10 הדגם גם מגיע עם גלגלי אלומיניום וארבע צבעים לבחירה.

קאן אם טרקסטר XT מגיע עם בחירה בין מנוע HD8 או HD10 ומגיע עם גג קשיח מלא, פגוש XT , גימור XT , כננת של מעל 2 טון. באופן כללי הדגם הזה מציע את התמורה הטובה ביותר מבחינת אביזרים ותוספות.

טרקסטר DPS מגיע רק המנוע הקטן של HD8 והוא בעל תא נוסעים סגור וממוזג. הטרקסטר במהדורה מוגבלת לוקח את דגם  DPS צעד קדימה ומציע מנוע חזק של HD10, באמפר קדמי של XT, כננת של מעל 2 טון.

טרקסטר X MR הוא מהדורת הבוץ שמגיעה עם באמפר פלדה קדמי ומנוע חזק של HD10, מחליקי סלעים מאלומיניום, מגיני בוץ, כננת מעל 2 טון, צג דיגיטלי בגודל 7.6 אינץ׳. הוא גם הדגם היחיד המאפשר נעילת דיפרנציאל קדמי מלא במצב בוץ.

מנוע וביצועים

קיימים שלושה אפשרויות מנוע לבחירה,  HD5 עם 38 כ״ס בנפח של 427 סמ״ק חד צילינדר,  HD8 עם 50 כ״ס ובנפח של 799.0 סמ״ק ומנוע HD10 עם 82 כ״ס בנפח של 976 סמ״ק

כולם מקבלים כוח לגלגלים בעזרת תיבת הילוכים רציפה מונעת בחגורה. דגמי HD8 ו HD10 מצוידים בתמסורת עם מערכת תגובה מהירה ורמת אוורור גבוהה והגנה על חגורת ההנעה האלקטרונית.

מצבי הנהיגה כוללים מצב דשא, מצב דו גלגלי ו4×4  עם דיפרנציאל קדמי של נעילה אוטומטית ומצבי עבודה שונים נוספים.

התמודדות בשטח

כשמדובר במערכת המתלים והבלמים הטרקסטר תופס את המקום הראשון עם 11 אינץ׳ של מתלים בכל ארבעת הגלגלים וצינור גז כפול לבלימת זעזועים המאפשר נסיעה מהנה במיוחד.

YouTube video

בלמים

כל דגמי הטרקסטר מצוידים בבלמי דיסק הידראוליים כפולים בעובי של 220mm עם קליפרים דו בוכניים מלפנים, הדגם הפחות עוצמתי של  HD5 מקבל בלמי דיסק יחידים אחוריים בעובי של 220mm.

נוחות ויעילות

מושב מרווח ומעוצב לשלושה נוסעים, מושב הנהג וההגה מתכווננים, מתחת למושב קיים מקום אחסון, בנוסף למקומות אחסון נוספים בתוך תא הנוסעים. כל הבקרה והשליטה ברכב נמצאים בהישג יד.

גרירה ונשיאה

כל הדגמים מגיעים עם ארגז מטען. הדגם של HD5 יכול לשאת עד 272 ק״ג ובעל קיבולת גרירה של 680 ק״ג עם מתאם גרירה של של 2 אינץ׳ הכלול ברכב. דגמי HD8  ו HD10 יכולים לשאת עד 453 ק״ג ובעלי קיבולת גרירה של 1134 ק״ג.

אלקטרוניקה

צג דיגיטלי בגודל 4.5 אינץ הכולל מד מהירות, מד מרחק, מד דלק, הילוכים, מצב אקו, מצבי עבודה, חגורות בטיחות וחיווי 4×4, שעון, טמפרטורת מנוע ועוד. מסכי המהדורה המוגבלת ודגם X MR משודרגים ל -7.6 אינץ'.

מפרט טכני

נפח מנוע427/ 799.8/ 976 סמ״ק
הספק מנוע38/ 50 /82 כ״ס
אורך121 אינץ'
רוחב62, 64 אינץ׳
גובה76/ 76-79/ 78-82 אינץ׳
מרחק מהקרקע10.5/ 11-12/ 12-15 אינץ׳
מיכל דלק11.5 גלון
קיבולת נשיאה272 / 453 ק״ג
קיבולת גרירה680/ 1134 ק״ג
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי טרקטור משא מומלצים