טרקטורון שטח

טרקטורונים למכירה

הטרקטורון הוא כלי רכב פתוח בעל ארבע גלגלים, צורת הנהיגה בו היר סגנון רכיבה כמו באופנוע. טרקטורונים מיועדים לנסיעת שטח בלבד ונסיעתם בכביש אסורה, רוב הטרקטורונים כיום משמשים את רוכביהם לצורכי פנאי, ברובם קיימת הנעה 4X4 והוא בעל כוח רב המאפשר לו לצלוח בקלות תנאי שטח קשים. 

הפופולריות של הטרקטורון

טרקטורון שטח

הטרקטורונים מבוקשים מאוד בעיקר בקרב בני משקים או בקרב צעירים המתגוררים בישובים חקלאיים או בסמוך להם. כמו כן העובדה כי ניתן להוציא רישיון לטרקטורון בגיל מוקדם יותר לעומת רישיונות אחרים הופך אותו לכלי רכב אטרקטיבי מאוד בקרב צעירים. הטרקטורון מושלם עבור רכיבת שטח מאתגרת ומהנה אשר אותם קיבוצים ומושבים מציעים בשפע. בנוסף לכך, טרקטורונים יכולים לשמש גם ככלי עבודה מצויינים בשדות וחוות חקלאיות.

תקנות לגבי טרקטורונים

  • כלי רכב בעל ארבע גלגלים 
  • הנסיעה מתבצעת בצורת רכיבה, כאשר רגלי הנהג נמצאים מצידי המושב.
  • הנהיגה מתבצעת בעזרת כידון
  • חל איסור על נסיעה בכביש מלבד לצורך חצייה
  • מהירות הנסיעה מוגבלת לעד 40 קמ״ש
  • לא ניתן להסיע אדם נוסף אלא אם כן ניתן היתר לכך על ידי משרד הרישוי, היתר זה צריך להיות רשום ברישיון הרכב.
  • חובה לחבוש קסדה על נוסעי הטרקטורון
  • יש לסמן את הטרקטורון בצבע מחזיר אור
  • לוחית הזיהוי האחורית תסומן בצבע אדום מחזיר אור. רוחבו של הסימון יהיה ברוחב 2.5 ס״מ ובאורך של 15 ס״מ, מתחת לספרות.
  • על הטרקטורון להיות רשום ברישיון הרכב טרקטורון T2

רישיון על טרקטורון

רישיון על טרקטורון הוא רישיון מסוג טרקטורון T2. על מנת להוציא רישיון לטרקטורון, תחילה יש להוציא טופס ירוק ולבצע מבחן כשירות עיניים ומבחן כשירות רפואית. (מבחן עיניים ניתן לבצע אצל אופטומטריסט ואת מבחן הכשירות הרפואית אצל רופא המשפחה). עבור מי שאין ברשותו רישיון כלל, עליו להוציא רישיון דרגה 1 לטרקטור או רישיון דרגה B. 

כדי להוציא רישיון לטרקטורון, חובה להירשם לקורס טרקטור. רוב הקורסים כוללים לימודים עיוניים ומעשיים, הלימודים העיוניים כוללים נושאים נוספים שאינם נלמדים במבחן התאוריה. לאחר מעבר בחינת התיאוריה בהצלחה יש לקחת מספר שיעורי נהיגה. יש לעשות מינימום של 8 שיעורי נהיגה לפחות. ניתן לגשת למבחן העיוני (תיאוריה) בגיל 15.5 ולמבחן המעשי מגיל 16.

בעלי רישיון דרגה B ( רישיון נהיגה ברכב פרטי) יכולים לנהוג בטרקטורון ללא צורך בהוצאת רישיון נוסף.

טרקטורון עבודה

למרות שטרקטורונים משמשים כיום לרוב כרכב פנאי, במקור מדובר ברכב עבודה בעל יכולות מרשימות במיוחד בהשוואה לגודלו הקטן ומשקלו הנמוך. טרקטורונים רבים כיום עדיין מיוצרים על מנת לספק לנהגים את היכולות והביצועים הנדרשים על מנת לבצע עבודות חקלאות ובנייה שונות. כיום טרקטורוני עבודה רבים משלבים בתוכם את כל מה שאתם צריכים על מנת לספק לכם יעילות ואיכות עבודה מקסימלית לצד הנאה מקסימלית בזמן רכיבת שטח בסופי השבוע. מה שנקרא שתי ציפורים במכה אחת.

במידה ואתם מתכננים לרכוש טרקטורון לצורך עבודה וביצוע מטלות בדקו את רמת האבזור שהוא מציע, טרקטורוני עבודה מומלצים מציעים תוספות חשובות כמו ארגז מטען נוח, קיבולת גרירה ונשיאה גבוהה ועוד

קניית טרקטורון יד 2

טרקטורונים למכירה

אנשים רבים בוחרים לקנות טרקטורון יד 2, הסיבה העיקרית לכך היא בעיקר כלכלית. מרגע שטרקטורון יצא מהסוכנות הוא מאבד מערכו והופך להיות אטרקטיבי יותר מבחינת המחיר. חובבי טרקטורונים שאינם מוגבלים תקציבית אוהבים להתחדש כל הזמן בדגמים חדשים שיוצאים בתדירות גבוהה, לכן לא פעם ניתן למצוא טרקטורון במצב חדש לחלוטין במחיר משתלם במיוחד.

כמו כן, אנשים שאינם מתכננים להשתמש בטרקטורון בתדירות גבוהה ואינם מעוניינים להוציא סכום גבוה על התחביב החדש יעדיפו לבצע רכישת טרקטורון יד 2 במצב מעולה.

בשנים האחרונות היצרנים המובילים התחילו לייצר גם טרקטורונים חשמליים. מדובר על כלי חזק מאוד, חסכוני שלאו דווקא מצריך התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי.

לעומת זאת רכישה של טרקטורון חדש תמיד תהיה מלווה בייעוץ של אנשי מקצוע. כך שתוכלו להיות בטוחים כי הטרקטורון באמת מתאים לצרכים שלכם, תקבלו הצעות שונות למסלולי מימון נוחים, כל תהליך הרישום והרישוי יתבצע דרך הסוכנות ללא טרטור נוסף מצדכם.

בדיקות שכדאי לעשות לפני רכישת טרקטורון יד 2

כמו בכל רכב יד 2, לא ניתן לדעת כיצד הבעלים הקודם השתמש בו והאם תחזק אותו כראוי. לכן מומלץ מאוד לבצע מספר בדיקות לפני הרכישה על מנת לא למצוא את עצמכם נאלצים להוציא כספים רבים על תיקונים.

פרטים כלליים: בדקו את מספר הבעלים הקודם, גובה הקילומטראז׳, מידות הצמיגים ומספר המנוע.

פגמים ומכות: בדקו את החיצוניות של הטרקטורון, האם קיימות מכות ושריטות רבות, מה מצבה של השלדה ושל הפלסטיקה ברכב. ככל שיש יותר מפגעים כנראה שהטרקטורון עבר מכות והתהפכויות רבות. במידה והמחיר המוצע נמוך משמעותית ממחיר השוק כנראה שהבעלים מבקש להיפטר ממנו במהירות מאחר והוא עבר לא מעט.

נסיעת מבחן: חשוב לקחת את הטרקטורון לנסיעת מבחן, לבחון כיצד הוא נוסע ומתנהג בשטח. האם ההילוכים עובדים בצורה תקינה והאם העוצמה שלו מספקת. בנסיעה זו תוכלו לבחון את הרכב מבחינה טכנית ומבחינת ביצועים.

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא, טרקטורונים ורכבי שטח.