רנגייד 570

ליצירת קשר לחצו כאן:

קאן אם  Renegade 570 הוא טרקטורון ברמה הבסיסית ביותר. הוא עם האבזור המועט ביותר ועם המנוע הקטן ביותר מכל דגם אחר של החברה והמחיר שלו בהחלט משקף זאת. עם 48 כ"ס הנסיעה לא דומה כלל לנסיעה הפרועה של הרנגייד 850 והרנגייד 1000R הגדולים יותר. ובכל זאת, טרקטורון רנגייד 570 מספק נסיעה מהנה במיוחד. הנסיעה בו בהחלט תזכיר לנו מה גרם לנו להתאהב בטרקטורוני 4×4 מלכתחילה.

YouTube video

מנוע וביצועים של קאן אם Renegade 570

הקאן אם רנגייד 570 מכיל מנוע  צילינדר כפול בנפח של 570 סמ"ק שמפיק 48 כ"ס, זה הרבה כוח לרכב בגודל קטן ובמשקל נמוך יחסית. ה-570 מספק הנאה רבה לאורך כל היום. מנוע ה-Rotax V-twin מייצר מספיק כוח כדי לכבוש גבעות, שבילים מחוספסים ושלוליות בוץ.

הטרקטורון משתמש בתיבת הילוכים רציפה (CVT) הידועה של Can-Am. זוהי תיבת הילוכים טובה שעושה עבודה מעולה בהורדת הכוח, אך גורמת לשחיקה משמעותית של הרצועות. הילוך נמוך וגבוה הם סטנדרטיים ב- Renegade 570ֿ, בנוסף קיים הילוך חניה, רוורס וניוטרל. ניתן לעבור בין מצב נהיגה 2WD ל-4WD תוך כדי תנועה על ידי לחיצה פשוטה על כפתור. בחירה ב 4WD מאפשרת נעילה אוטומטית של הדיפרנציאל הקדמי בטכנולוגיית  Visco-Lok.

התמודדות בשטח של טרקטורון קאן אם

רנגייד 570 הוא טרקטורון קל למדי, מה שמעניק לו יתרון באופן ההתמודדות שלו בשטח. החיסרון הגדול ביותר שלו הוא היעדר מערכת מתלים שתשפרו את יכולות התימרון שלו. מתלים אלו מוצעים בדגמי ה-X XC. בנוסף היה כדאי לכלול בו גם את בולמי הזעזועים של Fox Podium 1.5, דבר שהיה משפר את יכולות הרכיבה שלו בשטח באופן משמעותי.

למרות זאת, הרנגייד 570 מספק 9 אינץ' של מערכת מתלים ו-10.5 אינץ' של מרווח מהקרקע, אלו נתונים מצוינים עבור כלי במשקל בינוני. גלגלי אלומיניום יצוק וצמיגי ITP Holeshot ATR המיועדים לרכיבת ספורט מגיעים כסטנדרט ברנגייד 570. 

בלמים של Can-Am Renegade 570

הבלימה מתבצעת על ידי דיסקים כפולים בגודל של 214 מ"מ עם קליפרים הידראוליים בעלי בוכנות כפולות מלפנים ודיסק בודד בגודל של 214 מ"מ עם קליפר הידראולי עם בוכנות כפולות מאחור.

זאת אותה מערכת בלמים הקיימת בטרקטורוני רנגייד וטרקטורוני אאוטלנדר עם מנועים גדולים יותר, וזו מערכת שפועלת היטב. לא כולם אוהבים את הידית שמפעילה את הבלמים הקדמיים והאחוריים יחד, אבל זה בהחלט עובד. בנוסף דוושה רגלית מפעילה את הבלמים האחוריים.

נוחות ויעילות של רנגייד 570

קאן אם Renegade משלב תחושה של פלסטיק, תנוחת ישיבה של רכב ספורט וגודל של טרקטורון שירות. השילוב עובד היטב ומספק רכיבה מהנה. המנוע מעט רחב ויכול לגרום לעייפות ברגליים במהלך רכיבות ארוכות. יעילות היא לא הצד החזק של הרנגייד, ניתן לראות כי אין מדף קדמי והמדף האחורי יכול לשאת רק 16 ק״ג. 

נשיאה וגרירה

YouTube video

למרות קיבולת מדף נמוכה במיוחד, ה-Renegade 570 מצליח לגרור 590 ק״ג. זה בהחלט מספיק כדי במידה ויהיה צורך לבצע עבודות שונות בחווה או במשק החקלאי. 

אלקטרוניקה ותוספות

רנגייד 570 הוא טרקטורון דל יחסית באלקטרוניקה וטכנולוגיה בהשוואה לדגמים אחרים, אבל זה לא אומר שחסר לחלוטין. קיימת תצוגה דיגיטלית בגודל 4.5 אינץ' הכוללת מד מהירות, מד טכומטר, מד מרחק, מד נסיעה, מחוון מצב הילוכים, מחוון 4WD, קריאת טמפרטורה, אורות מנוע, מד דלק אלקטרוני ושעון. בנוסף יש שקע DC ומחבר 15A סטנדרטי מאחור. גם מערכת נגד גניבה היא חלק מהחבילה,

מפרט טכני של טרקטורון קאן אם רנגייד 570

נפח מנוע570 סמ"ק
כ״ס48
אורך86 אינץ׳
רוחב48 אינץ׳
גובה49 אינץ׳
מרחק מהקרקע10.5 אינץ׳
מיכל דלק5.4 גלון
קיבולת נשיאה16 ק״ג
קיבולת גרירה590 ק״ג
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי טרקטורונים מומלצים