אופנועי ים

  להצעת מחיר והכוונה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-996-7555


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  בחירת אופנוע ים

  אופנוע ים הוא כלי שיט ימי, כאשר הרוכב יושב עליו ולא בתוכו. קיים דמיון בין אופנוע הים לבין אופנוע שטח באופן התפעול של שני הכלים. אופנועי ים מסוגלים להשיט עד שלושה אנשים. בישראל יש צורך ברישיון נהיגה מיוחד כדי לנהוג באופנוע ים, וניתן להוציא רישיון מגיל 16 לאחר מעבר של מבחן עיוני ומבחן מעשי.

  אופנועי הים מונעים באמצעות משאבת סילון מים. זהו סוג ההנעה הנפוץ ביותר כיום. השליטה באופנוע מתבצעת על ידי כידון האופנוע אשר מאפשר הובלה והטייה של האופנוע מצד לצד. 

  אופנוע ים סידו

  כמה עולה אופנוע ים?

  טווח המחירים של אופנועי הים הוא רחב מאוד, המחיר תלוי בסוג האופנוע, בתכונותיו ואף בחברה המייצרת. באופן כללי ניתן לומר כי עלות אופנוע ים נעה בין 60 ל- 150 אלף ש"ח. בנוסף לכך גם לאופנועי הים קיימות הוצאות תחזוקה וטיפולים, דלק ואף אגרת טסט שנתית כמו כל כלי רכב.

  מומלץ מאוד לרכוש כיסוי ביטוחי לאופנוע הים ובכך למנוע הוצאות כספיות גבוהות במקרים של תיקונים, שברים, טביעה או גניבה של אופנוע הים. ביטוח אופנועי הים דומה לכיסוי הביטוחי של רכב פרטי, ביטוח צד ג׳, ביטוח תאונות אישיות או ביטוח מקיף.

  סוגים של אופנועי ים

  שני סוגי האופנועים הקיימים הם אופנוע ים שרוכבים עליו בעמידה והנפוץ והפופולרי יותר הוא אופנוע ים שרוכבים עליו בישיבה. אופנוע הים בהם הרכיבה מתבצעת בישיבה מתחלקים לכמה סוגים עיקריים:

  אופנועי ים קטנים

  אלו הם אופנועי הים הקטנים והזולים ביותר. הם קלים, נוחים ומהנים לרכיבה. ניתן לגרור אותם על ידי רכב. האופנועים הקטנים הם בעלי תכונות מוגבלות ומומלצים לשימוש באגמים וימות לא גדולות במיוחד. אופנועי ים אלו מאופיינים במנוע 4 פעימות ובהספק של 60-110 כ״ס, הם קלים לשינוע ויחסית חסכוניים בדלק.

  האופנועים הקטנים נועדו לרוב לרוכב אחד, קיים שטח אחסון מצומצם מאוד, ביצועי מנוע נמוכים יחסית והם אינם מומלצים לרכיבה הרחק בעומק הים. ברקס והילוך אחורי לרוב אינם כלולים.

  אופנועי ים לפנאי

  אם אתם מחפשים אופנוע ים מרווח ומשפחתי במחיר סביר, זהו אופנוע ים גדול, אמין ועמיד במיוחד שמעניק תמורה מצוינת לכסף. בהשוואה לאופנועי הים הקטנים אופנועי ים שנועדו לפנאי מספקים מקום אחסון הגון ומקום ישיבה עבור שלושה רוכבים מבוגרים. הם מתאימים מאוד לרוכבים מתחילים.  אופנועים אלו לרוב מונעים על ידי מנוע בשאיבה טבעית עם הספק של 90-180 כ״ס. בלם והילוך אחורי כלולים.

   להצעת מחיר והכוונה השאירו פרטים או התקשרו:
   077-996-7555


   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   אופנועי ים ספורטיביים

   אופנוע ים ספורטיבי לביצועים כשמו הוא, נועד לבצע את הביצועים הטובים ביותר, מבחינת מהירויות גבוהות והאצה מהירה. אופנועים אלו מגיעים לרוב עם מנועים חזקים המפיקים בין 230-310 כ״ס. אופנועי הביצועים כוללים תוספות שונות הנועדו לשפר את הביצועים במים ולהגביר את בטיחותו של הרוכב לצורך רכיבה אגרסיבית.

   אלו הם אופנועי הים הפופולריים ביותר בקרב אוהבי המהירות והתחרות. אופנועי הביצועים לרוב מגיעים עם 3 מקומות ישיבה, הם זוללי דלק ודורשים תחזוקה, מנוע חזק ומרעיש ואמינות ועמידות נמוכה יותר בהשוואה לאופנועי ים אחרים.

   אופנועי ים מותרות ותיירות

   אופנועי ים אלו מעוצבים למקסימום נוחות. הם בנויים בצורה יציבה המציעה מקומות ישיבה נוחים עבור 3 רוכבים מבוגרים. אופנועי הים התיירותיים מציעים הספק כוח מרשים של בין 160-310 כ״ס. אופנועים אלו לרוב מאובזרים במגוון תוספות לצורך העצמת חווית הרכיבה, כמו: מערכת סטריאו, מסך מגע גדול עם מערכת GPS, עיצוב ייחודי הניתן להתאמה, ערכת עגינה ועוד.

   אופנועי ים למותרות עשויים מהחומרים האיכותיים ביותר, הם כוללים מיכל דלק גדול במיוחד ומאפשרים שייט ארוך ומהנה לאורך שעות ארוכות. אופנוע זה אינו זריז וחמקמק כמו אופנועי הים הספורטיביים ומחירו גבוהה בהשוואה לאופנועי ים אחרים והוא דורש תחזוקה.

   אופנועי ים לספורט ימי

   אופנועי ים אלו נועדו לצורך ספורט ימי. הם בקלות יכולים לגרור סקי מים, גלשנים, סירות גומי ומתנפחים למיניהם. אופנועי ים אלו כוללים את האביזרים הדרושים כמו מראות, אביזרי גרירה ואף תכונות שייט ייעודיות המאפשרות שמירה על מהירות אחידה ועל יציבות.

   אופנועי ים אלו הם אלטרנטיבה זולה יותר לאופנועים הספורטיביים. אך יש לקחת בחשבון כי משקלם יחסית קל ולכן הם אינם מתאימים לרכיבה אגרסיבית במיוחד. הם כמעט ולא כוללים מקום אחסון וגודלם לא גדול במיוחד.

   אופנועי ים לדייג 

   אופנועי ים לדייג כוללים את השילוב המושלם בין רכיבה מהנה של אופנוע ים לבין המאפיינים של סירת דייג קטנה. היתרון הגדול של אופנועי ים אלו הוא בכך שהם מגיעים עם האבזור הדרוש לצורך דייג, כמו״ מקום אחסון, מקרר, מחזיק מוט ומאתר דגים.

   רוב אופנועי הים האלו כוללים עיצוב אחורי מיוחד המאפשר מקום אחסון נוסף. אופנועים אלו פחות יציבים ובטיחותיים, בעלי מיכל דלק קטן יחסית, בעלי נוחות נמוכה יותר. מצב שייט לא זמין בכל הדגמים. 

   אופנועי ים פריסטייל

   בהשוואה לאופנועי הים הגדולים שנועדו לרכיבה בישיבה בלבד. אופנועי ים פריסטייל הם אופנועי ים ספורטיביים קטנים וזריזים הכוללים מושב לישיבה, אך לרוב הרכיבה בהם מתבצעת גם במצב עמידה. אופנועים אלו מספקים רכיבה מאתגרת בה ניתן לשלב רכיבה בישיבה ובעמידה לצורך ביצוע של מגוון תרגילים ימיים. לא קיימים דגמים רבים של אופנועי ים מסוג זה, לעיתים אופנועי ים אלו מיוצרים בהזמנה אישית. 

   אופנוע ים ספורטיבי

   אופנועי ים לרכיבה בעמידה

   אופנועי הים הייחודיים ביותר בשוק הם בהחלט אופנועי הים שנועדו לרכיבה בעמידה. אלו הם אופנועי הים הקטנים והזריזים ביותר בשוק, הם אינם כוללים מושב כלל מאחר והם נועדו לרכיבה בעמידה בלבד. רכיבה על אופנועי ים אלו דורשת כושר גופני וניסיון. מאחר ורכיבה בעמידה דורשת מאמץ גופני רב, אופנועי ים אלו אינם מתאימים לכולם. 

    להצעת מחיר והכוונה השאירו פרטים או התקשרו:
    077-996-7555


    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    אופנועי ים חשמליים

    בשנים האחרונות, עם הניסיון להפחית את הזיהום הסביבתי החלו לפתח רכבים המבוססים על הנעה חשמלית. בעקבות כך גם כלי הרכב הימיים מצטרפים למהפכה החשמלית וחברות רבות החלו לייצר אופנועי ים חשמליים אשר מלבד היותם ידידותיים יותר לסביבה ולים הם כמעט ואינם דורשים תחזוקה. לשם כך צריך למצוא עמדת טעינה מומלצת. בנוסף לכך, משקלם של אופנועי הים החשמליים קל בהרבה ובכך מאפשר שינוע קל ונוח יותר לצד ביצועים מרהיבים.

    הוצאת רישיון לאופנוע ים

    כדי לרכוב על אופנוע ים בישראל, החוק מחייב הוצאת רישיון ייעודי לאופנוע ים. ניתן להוציא את הרישיון כבר מגיל 16, כאשר קבלת הרישיון מותנה במעבר בחינת תיאוריה (בחינה עיונית) ובחינה מעשית.

    ניתן להירשם לקורסים שונים הנלמדים במוסדות שונים בארץ, כאשר כל מוסד קובע את היקף הקורס בהתאם לחומר הלימודי ולכמות המפגשים. כיום ניתן ללמוד את הקורס גם באופן מקוון. רוב הקורסים נעים בין מספר ימים ועד לחודשיים. טרם תחילת התהליך יש להוציא אישור על בדיקת עיניים ואישור על מצב רפואי מרופא המשפחה.

    כמה עולה קורס אופנועי ים?

    מחיר הקורס משתנה בין מוסדות הלימודי השונים, טווח המחירים של קורס אופנועי ים נע בין 1000- 1800 ש״ח. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לימודים משולבים המקנים לימודים של אופנועי ים וסירה מהירה, במקרים אלו עלו הקורס עלולה להתייקר בכמה מאות שקלים. בסיום הקורס המשולב ניתן לקבל רישיון משולב המאפשר נהיגה בשני הכלים הימיים.

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא, טרקטורונים ורכבי שטח.

     להצעת מחיר והכוונה השאירו פרטים או התקשרו:
     077-996-7555


     בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.