JetBlaster

הימאהה JetBlaster הוא אופנוע ים מהנה מאוד עם שלושה מושבים שמוכן לטוס.  אופנוע מתאים במיוחד לקהל המעריצים של WaveBlaster, אנשים נלהבים שאהבו את התחושה הקטנה, העוצמתית והזריזה של הכלי. ה "Jet" Blaster עוררה את התקוות הללו עבור רבים שחולקים את התלהבות זו.

אבל עבור אלה שמקווים ל-WaveBlaster של פעם, ה-JetBlaster נושא חלק נכבד מהנשמה של כלי השיט הזה. כמו ה-Blaster של פעם, הוא קטן, קל משקל, חזק לגודלו ובהחלט זריז. בנוסף לכך, הוא גם מהנה ורב-תכליתי אפילו יותר.

YouTube video

תוספות של ימאהה ג'ט בלסטר

אין זה מפתיע שהימאהה ג'ט בלסטר מושפע מאוד מה- EXR היוצא. למעשה, זהו לגמרי העתק של ה-EXR, עם תוספת של מנוע TR-1 HO בהספק של 110 כ"ס ומשקל כללי נמוך יותר בעקבות גוף וסיפון העשויים NanoXcell.

מה שמפריד בין ה-Blaster החדש ל-EXR הישן הם תכונות שנועדו להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל המהנה של הכלי.במקום קטגוריית Rec-Lite שה-EXR נמצא תחתיה, ימאהה JetBlaster מצטרף כעת לקטגוריית  הפריסטייל. גם הצבעים של כלי השיט נהיו קצת יותר צעקניים, עם סיפון כחול בוהק בשילוב עם צהוב ליים בוהק על המושב ועל מכסה המנוע הקדמי.

בנוסף, קיימות תוספות נוספות כמו כידון רחב יותר, היצוק על צוואר אלומיניום מרהיב, בולמים זוויתיים בקצה האחורי של מרווחי הרגליים כדי לאפשר מינוף נוסף, ותוספות חשמליות המשתרעות מעבר לטווח המקובל.

YouTube video

גם בסידו מדובר באותן תוספות בסיסיות,  בדגם ה – SPARK TRIXX בא לידי ביטוי דווקא הצד השובב יותר שלו. עם זאת, ב-JetBlaster, זה לא כל כך לתעלולים ולרכיבת ״ווילי״,  הכלי כלל לא יכול לשוט במצב אנכי. ולמרות זאת הוא מספק שעשוע ומשחק מהנים מאוד. 

הרטינה הנמוכה של ה-JetBlaster מוצגת במלואה הודות ליחס בין הכוח למשקל של כלי השיט, כאשר הוא מגיב באופן מיידי לכניסת המצערת. היכולת הזו מוציאה את הצד המשעשע של האופנוע ים. המהירות המרבית מגיעה ל – 90 קמ"ש. בקיצור, ימאהה JetBlaster הוא מהנה וטוב, כלי שאתם רוצים לשחק איתו ולהשפריץ איתו מים.

אופנוע ים ימאהה JetBlaster ככלי רב תכליתי

זה לא אומר שה-JetBlaster אינו אופנוע ים רב-תכליתית המשמש גם לעיסוקים אחרים. כמו כל דגמי EX, זהו אופנוע תלת מושבי, המוכן לקחת את חברים או משפחה לשייט מהנה. במים רגועים האופנוע מספק חווית רכיבה  די יבשה ויציבב. המושב צר, אך נוח. 

תצוגת ה-LCD קטנה אך מספקת. מבחינת אחסון, תא החרטום סביר אך רדוד, תא הכפפות לעומת זאת עמוק להפליא. קיבולת האחסון הכוללת היא 30 ליטרים, קיבולת הדלק היא 13.2 גלון, כמעט כפול משל  המתחרה.

התכונה ה"סטנדרטית" הבולטת בימאהה JetBlaster היא RiDE, מערכת המצערת הכפולה של ימאהה. היא לא רק מפעיל הילוך אחורי המאפשר תמרון במהירות נמוכה סביב מקומות צפופים, אלא גם מאטה במהירות את כלי השיט בזמן רכיבה במהירות גבוהה.

ימאהה ג'ט בלסטר בהשוואה למתחרים

YouTube video

התחרות הברורה תהיה ללא ספק מול ה- SPARK TRIXX 3 UP של סידו. ה-TRIXX זול יותר, מלך טריק ה״ווילי״ הבלתי מעורער, ובעל מראה ייחודי המאפשר לו להתבלט מהשאר. הימאהה JetBlaster לא יחזיק את החרטום באוויר ולמרות הצבעים הבוהקים, הוא די מסורתי במראה שלו. 

למרות זאת, הימאהה הוא כלי שיט עוצמתי יותר, המאפשר שייט הרבה יותר אגרסיבי, הוא מוכן לזנק מהמים, להסתחרר החוצה בריסוס מים עוצמתי. בנוסף, הוא גם מגוון יותר ומאפשר שימוש נוסף מלבד רכיבת פנאי מהירה והוא גם טוב יותר בתנאי מים קשים יותר. מה שבטוח הוא שאף אחת מהם לא ישעמם אתכם. 

מפרט טכני של ימאהה JETBLASTER

נפח מנוע1049 סמ״ק, תלת צילינדר  
מיכל דלק13.2 גלון
שטח אחסון30 ליטר
מס׳ מקומות ישיבה3
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי אופנועי ים מומלצים