Spark Trixx

אם אתם מאלה שאוהבים את רכיבת הפריסטייל, אוהבים להציג את התמרונים והתעלולים שלכם לחברים, כנראה שאופנוע הים Sea-Doo SPARK TRIXX הוא האופנוע בשבילכם. עם גימור צבעוני ומרשים, מחיר נגיש ועם תכונות שאף אופנוע ים קטן לא יכול להתחרות בהן, זה בהחלט אופנוע ים ״הצגה״. השאלה היחידה שנשאלת היא האם ה TRIXX מגוון מספיק על מנת לספק גם רכיבה יציבה ונוחה גם מעבר למצג הביצועים.

מאפייני אופנוע ים סידו ספארק טריקס

YouTube video

המשיכה הגדולה ביותר של סידו ספארק טריקס היא המהלכים הראוותניים שלו, רוב המהלכים האלה מסתכמים בתכונה עיקרית אחת, והיא המגוון הרחב של מערכות אלקטרוניות. הספארק הממוצע יכול לעלות ל 7 מעלות כלפי מעלה ולרדת ל4.5  מעלות מטה מתחת לקו האופקי.

ה TRIXX לעומת זאת, מצליח לרדת רק מעלה וחצי נוספים אך עולה ב 17 מעלות כלפי מעלה. כל שעליכם לעשות הוא להישען אחורה ולתת ל TRIXX את הכוח הדרוש לו על מנת לבצע את התרגילים שלכם. 

בולמי זעזועים זוויתיים הנמצאים במעמד לרגליים שומרים על כפות הרגליים במקום ועוזרות למינוף. הרוכבים יכולים גם להעלות את הכידון המתכוונן באמצעות לחיצה פשוטה על סוגר בסגנון של כידון אופניים על מנת להשיג גובה נוסף.

ביצועים ומהלכים של סידו ספארק

YouTube video

מהלך אחד וריאציות שונות שלו שניתן ללמוד במהירות הם אלו שגורמים לקונים רבים לבחור באופנוע ים זה. גודלו הקטן יחסית ומשקלו הקל של ה – TRIXX מספקים סיבות להנאה נוספת, כאשר החלק הקדמי עולה לגבוה והחלק האחורי נשאר משוחרר. 

אם תבנו מהירות מספקת, הצמידו את המוטות הצידה במהירות תוכלו לבצע פניה מהירה של 180 מעלות. הוסיפו פניה במוטות ותשלימו סיבוב מהיר של 360 מעלות. 

כמו רוב דגמי Sea-Doo, מצב שיט ומצב ספורט משפיעים על אספקת הכוח. מצב שיט  מתאים לרכיבה חזרה לחוף, אבל על מנת לגרום לכל סוג של כיף והנאה יש לעבור למצב ספורט. החיסרון הוא, שהרכיבה המהנה כנראה צריך להיות מוגבלת לאזורי מים קטנים ורגועים יותר. גם אם רוכבים מנוסים יקחו את SPARK לתנאי מים מאתגרים יותר, חשוב לדעת כי הגלים עלולים לפגוע בגוף אופנוע ים כזה קטן. 

בדיקה בשטח

מלבד תוספות ה TRIXX, הספארק הוא אופנוע ים נגיש מבחינת מחיר, קטן, פשוט ונוח לגרירה ואחסון. הגודל שלו מתאים במיוחד לרוכב אחד, למרות שבהחלט ניתן להרכיב נוסע נוסף יחד אתכם. קיימת גם גרסה תלת מושבית.

אם אתה מתכננים רכיבה עם נוסעים נוספים באופן קבוע, אפשרויות גדולות וטובות יותר קיימות בשוק. כמות האחסון היא גם מינימלית, כוללת תא כפפות ותא אחסון נוסף של 26 ליטר. המושבים של Sea-Doo SPARK TRIXX אינם מרופדים מספיק, דבר הגורם לחבורות ומכות במהלך ביצוע כל המהלכים האלה. כמו כן לא קיימת מדרגת עליה לאופנוע.

בעוד שמצב ספורט מספק רכיבה מהנה במיוחד, ה TRIXX עדיין לא עומד לשבור אף שיא מהירות. הספק של 90 כ״ס ומנוע ROTAX 900 ACE HO המאפשר מהירות מרבית של 77 קמ״ש, ה Sea-Doo SPARK TRIXX מגיע עם בלמים והילוך אחורי המאפשרים כוח בלימה עוצמתי גם במהירות גבוהה ובלימה ללא מאמץ כלל במקומות סגורים וצרים.

חומר ה- PolyTec המהפכני ממנו מיוצר גוף האופנוע והסיפון מגיע בשני שילובי צבעים ייחודיים לבחירה, כמה גרפיקות ספורטיבית מעטרות את האופנוע על מנת לייחד אותו משאר הליין של SPARK.

אביזרים ותוספות של סידו ספארק TRIXX

אופנוע ים סידו ספארק TRIXX כולל כעת את האביזרים של LinQ במידה ותרצו להוסיף צידנית, תא גז או אחסון יבש. מערכת סאונד מותקנת על הכידון של כלי השיט ואף ניתן לנתק אותה ולקחת אותה לחוף.

YouTube video

מסקנות וסיכום

ה- Sea-Doo SPARK TRIXX הוא לא אופנוע ים המתאים לכולם, זהו בהחלט אופנוע המאפשר לבצע מהלכים שונים שלא ניתן לבצע על אופנועי ים אחרים. העובדה כי אותן תוספות לרכיבה אינן מעלות את המחיר היא בונוס ענק. 

אין מתחרה אמיתי ל-TRIXX, אבל ה-SPARK בבסיסו דומה ל – EX Sport של ימאהה. לימאהה יש 10 כ״ס נוספים, 30 ליטר של מקום אחסון וקיבולת דלק גדולה של 13.2 גלון. הוא עשוי גם מ-SMC, שזהו פלסטיק מחוזק בסיבי זכוכית. הילוך אחורי הוא מכני אך יעיל.

אמנם הוא רחוק מלהיות אופנוע ים המאפשר רכיבה משעשעת ומהנה כמו הספארק אך הוא בהחלט מגוון יותר מבין השניים. ה Sea-Doo SPARK TRIXX נראה מהנה רק מלהביט עליו, והוא מהנה הרבה יותר כאשר רוכבים עליו על המים.

מפרט טכני של אופנוע ים סידו ספארק 

נפח מנוע899 סמ״ק, תלת צילינדר
מיכל דלק7.9 גלון
שטח אחסון28 ליטר
מס׳ מקומות ישיבה2
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי אופנועי ים מומלצים