Jet Ski SX-R

הג׳ט סקי – SX-R של קוואסקי הוא אופנוע ים לרכיבה בעמידה היחידי עם מנוע ארבע פעימות. מכירות אופנועי הים בעמידה הצטמצמו רבות כאשר אופנועי הים בעלי שניים ושלושה מושבים הגיחו לעולם.

כאשר מנועי ארבע פעימות הפכו לנורמה, כמעט כל אופנועי העמידה יצאו מהמשחק וימאהה נותרו היחידים  עם אופנוע סטנדאפ עם מנוע שתי פעימות. קוואסאקי חזרה ב-2017, עם אופנוע סטנדאפ עם מנוע ארבע פעימות ובכך כבשה את השוק עם אופנוע חזק מסוג זה.

YouTube video

השיפורים של קוואסקי JET SKI SX-R

הסטנדאפ של קוואסקי גדול ועוצמתי יותר מדגמי הקוואסאקי הקודמים כמעט מכל הבחינות, גם מבחינת הגודל הפיזי. זה נותן לאופנוע נוכחות דומיננטית ויציבות טובה יותר על המים. למרות זאת קיימת תחושה מוגזמת של מוט הידית, אזור הקשת גם כן בולט החוצה הרבה יותר מהקשתות המחודדות של דגמי העבר, אבל זה בהחלט משרת מטרה חשובה ולא רק קטע של עיצוב וסגנון. אותה התרחבות קדימה מוסיפה יציבות, ומרווח נוסף לתא המנוע.

מושב הרוכב גם כן גדול יותר, מכוסה בריפוד Hydro-Turf ומשופע מעט קדימה כדי לאפשר לרוכב תנוחת ישיבה אגרסיבית יותר. יש גם הרבה מקום לגוף וכתוצאה מכך מראה עמוק יותר בפרופיל אבל גם יותר קפיציות. ספונסרים המונעים מהירכתיים להחליק החוצה בפניות ומגבירים את יכולת הפנייה של האופנוע הימי. 

מהירות וביצועים של אופנוע ים קוואסקי ג'ט סקי

מנוע ארבע פעימות המגיע ישירות מדגם ה – STX-15F, מפצה על הגודל הגדול של כלי השיט ועל משקלו הגבוה. עם נפח של 1,498 סמ"ק ו – 160 כ"ס, הוא אופנוע ים חזק פי שניים מכל דגם סטנדאפ קודם של קאווסקי. המהירות המרבית מגיעה לשיא של 100 קמ"ש, עם יציבות מצוינת ועמידותובפני החלקה בפניות, האופנוע בהחלט מעניק תחושת ביטחון.

YouTube video

מאחר והירכתיים כמעט ונעולים ולא אוהבים להחליק החוצה, הסיבובים הבסיסיים הופכים לאתגר. גודלו ומשקלו של הכלי גם לא מספקים הרבה פוטנציאל אווירי. לרוכבים גם לא תהיה הרבה השפעה פיזית על ידי הטיית הגוף על גוף האופנוע. מצד שני, האופי היציב והצפוי הזה הוא שהופך את ה-Kawasaki Jet Ski SX-R להרבה יותר ידידותית לרוכבים מתחילים. 

תוספות ושדרוגים

באשר לתוספות, אופנוע הסטנדאפ מקבל את מפתח ההצתה המגנטי של קוואסאקי למניעת גניבות, נישה שקועה, מכוסה בפאנל גומי מתחת לידית לצורך אחסון פריטים קטנים, וגם נוריות אזהרה על מפלס דלק נמוך. העלייה חזרה לסיפון קשה יותר מבעבר, מאחר וכל האזור מרופד חלקי ולכן נותר מעט חלקלק. 

מפרט טכני של קוואסקי ג'ט סקי

נפח מנוע1,498 סמ״ק, 4 צילינדרים עם מגדש על
מיכל דלק6.1 גלון
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי אופנועי ים מומלצים