FX Limited SVHO

פלטפורמת האביזרים של ימאהה, וכל אביזרי הקירור, ישיבה והדיג הקשורות אליה, תפסו הרבה תשומת לב בקרב דגמי ה-FX. ובצדק. אלו הם תוספות די מגניבות המעניקות לפלטפורמת FX הרבה ערך מוסף. קו ה-FX עצמו, קיבל גם כמה חידודים משמעותיים המציעים שדרוג בחוויית הרוכב.

תוספות בימאהה FX LIMITED SVHO

נראה שהטכנולוגיה היא הגדולה של ימאהה FX Limited SVHO והיא אכן מציעה הרבה ממנה. החל ממסך מגע חדש בגודל 7 אינץ׳. זהו שדרוג מבורך לעומת התצוגה הקודמת שהייתה בגודל 4.3 אינץ', זה לא רק מקל יותר על העיניים, אלא שמשטח הזכוכית רגיש יותר למגע וקל יותר לראות אותו בתנאי שמש הבהירה.

YouTube video

התצוגה הצבעונית ממציגה את המהירות הצפויה ומידע חיוני מהמנוע, המהירות מועברת כעת באמצעות מערכת הניווט. מתג זה מאפשר מיפוי של ה – GPS, ודבר המאפשר לנהגים ליצור תרשים של המים בהם הם מנווטים ואת היכולת להזין נקודות ציון GPS כדי לנווט למיקום מסוים.

תוספת ה-GPS מאפשרת גם לימאהה להציע אזור רכיבה ייעודי שבו ניתן להפעיל את כלי השיט. הבעלים לא יצטרכו לומר לילדים או לרוכבים אורחים להישאר בגבולות מסוימים. הכלי יעשה זאת עבורם, הוא ישמיע אזעקה ברגע שהוא יצא אל מחוץ לגבולות המוגדרים ויושתק ברגע שיחזור לאזור המוגדר.

גם מערכת הסאונד של ה-Limited זוכה לשדרוג. במקום הרמקולים הניידים הקודמים שהתחברו באמצעות תושבות אל מחזיקי הכוסות, ה-Limited SVHO מגיע כעת כסטנדרט עם מערכת סאונד בלוטות' משולבת במלואה, המותקנת כבר במפעל.

המערכת מורכבת מ 4 רמקולים עמידים למים בעוצמה של 50 וואט המשולבים בחלק הקדמי של משטחי הרגליים, המערכת נשלטת באמצעות משטח מגע שמותקן ממש מאחורי כידון ההגה.המערכת מתחברת לסמארטפון של הרוכב ואף ניתן לענות לשיחות טלפון ולהציג הודעות טקסט על המסך שלה. בנוסף ניתן לבצע שיחות באמצעות כפתור פקודה קולית.

עיצוב חדש לאופנוע ים ימאהה FX LIMITED SVHO

ניתן למצוא שינויים נוספים באזור הקונסולה. מחזיקי כוסות תאומים שניתן להרכיב עליהם אביזרים שונים. תושבת RAM עבור מערכת ניווט למציאת דגים, ותושבת נוספת לפריטים כמו מצלמת גו – פרו. גם הכידון עבר שינוי והפקדים אורגנו מחדש ובפשטות. כפתורההתחלה והעצירה כעת הוחלף לכפתור אחד במקום שניים, כפתור הפעלת מצב שיוט הועבר לצד השמאלי של המוט, מתג התאמת מהירות נותר בצד ימין. 

גם תא הכפפות זוכה לרענון. המכסה כולל תפסן יציב יותר לעומת לשונית הגומי שהייתה, בפנים נורות LED המאירות את חלל האחסון ואת יציאת ה-USB, תקע 12 וולט וכיס ייעודי לטלפון כלולים.

גם הגוף מקבל שינויים וכעת הוא עשוי יציקת פיברגלס. השינוי מוסיף כ-18 ק״ג למשקל כלי השיט, אבל נראה שהתוספת גורמת לשקיעה של הסירה קצת יותר עמוק לתוך המים ונותנת לה תחושה מוצקה יותר בתנאי ים קשים. העיצוב החדש מרים את החרטום מעט גבוה יותר במים ומחזיק טוב יותר פניות אגרסיביות.

כוח ושעשוע

מתחת למושב נשאר מנוע בנפח 1,812 סמ"ק שמעניק לאופנוע אתאת היכול להיות כלי חזק שמאיץ בכוח ובמהירות, הוא מגיע למהירות שיא של 110 קמ"ש בתנאי שטח טובים. האופנוע נחשב לאמין במיוחד ומאפשר לנהגים לבחור הגדרות גימור ספציפיות לצורך הגברת הנוחות או הביצועים, לבחור את האגרסיביות של עקומת התאוצה ולהגדיר מגבלת מהירות במידה ורוצים.

YouTube video

המצערת הכפולה של ימאהה מקדישה מצערת אחת מלפנים ואחת לאחור וכן האטה מהירה ברכיבה במהירות גבוהה, מה שנותן לנהג שליטה כמעט מוחלטת במצבים מאתגרים ובמהירויות נמוכות כמו שייט במרינה צפופה.

ימאהה FX לימיטד SVHO בהשוואה למתחרים

הג׳ט סקי – Ultra 310LX של קוואסקי שעוצב מחדש לאחרונה, עמוס בטכנולוגיה והוא מציג מערכת ההיפוך והאטה אלקטרוניים, מסך מגע צבעוני בגודל 7 אינץ' מצלמת גיבוי, מערכת סאונד בלוטות' בעלת ארבעה רמקולים עם 200- וואט מגבר, אחסון יבש וסיפון אחורי מורחב עם מסילות לעיגון אביזרים.

ה-GTX Limited 300 של סידו כולל באופן דומה מערכת סאונד בלוטות' שהותקנה כבר במפעל, צג בצבע מלא בגודל 7.8 אינץ' עם ניווט ושילוב אפליקציות לסמארטפון, מערכת בלימה והיפוך חכמה, מערכת אלקטרונית לניקוי משאבות, גישה קדמית קלה לאחסון. תושבת אביזרי אחסון ו-LinQ על הפלטפורמה האחורית לחיבור מקרר או תא אחסון, יציאת USB, כיסוי, ארגונית אחסון וגלאי עומק.

כל השלושה הם ללא ספק הדגמים הכי עמוסים בתוספות, מפוארים וחזקים. בנוסף להכל הם גם מאוד לרכיבה. 

מפרט טכני

נפח מנוע1812 סמ״ק, 4 צילינדרים  Supercharged
מיכל דלק18.5 גלון
שטח אחסון169 ליטר
מס׳ מקומות ישיבה3
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי אופנועי ים מומלצים