GTX Limited 300

תצוגה דיגיטלית חדשה ומשאבה נוספת לפינוי פסולת נוספה לאופנוע הדגל של Sea-Doo .סידו עשתה מהפך בספינת הדגל GTX Limited 300 בשנת 2018, כאשר היא שינתה את גוף האופנוע, הסיפון ומאפיינים נוספים כדי לשפר את הביצועים ואת חווית השיט. כיום, החלק העיקרי של האופנוע נותר ללא שינוי, אך שתי תכונות משמעותיות חדשות נוספו ל – Sea-Doo GTX Limited 300.

השיפורים החדשים של אופנוע ים סידו GTX לימיטד 300

העדכון הראשון שבוצע הוא העובדה שכנראה לעולם לא תצטרכו יותר לחשוש מפסולת במים או לצלול לתוך המים כדי לפנות משאבה עמוסת פסולת. המערכת של Sea-Doo, משאבת פינוי פסולת חכמה, מאפשרת לרוכבים להגיע לאזורים חדשים המכילים צמחייה רבה או פסולת, כאשר המשאבה מופעלת, המערכת הופכת את זרימת המים דרך המשאבה ופולטת החוצה ביעילות פסולת שנלכדה במהלך פעולת היניקה. 

YouTube video

ה Sea-Doo הופך את סיבוב האימפלר באמצעות תוספת בתיבת הילוכים. יש לכבות את המנוע, ללחוץ על כפתור ה-IDF שנמצא על הכידון. עם ההפעלה מחדש, יש להפעיל סיבוב המנוע כדי לדחוף את הפסולת מהמשאבה.

לאחר 12 שניות, המנוע נכבה אוטומטית, גל ההינע משולב מחדש והנסיעה ממשיכה ללא מכשולים, מבלי צורך בעיכובים מיותרים לצורך כניסה למים ופינוי הפסולת באופן ידני. מערכת פינוי הפסולת מגיעה כסטנדרט ב – Sea-Doo GTX Limited 300.

החידוש השני הוא תצוגת הצבע הפנורמית בגודל 7.8 אינץ הפועלת על בלוטות׳. התצוגה החדשה ברזולוציה גבוהה היא גדולה במיוחד, ומשתרעת על פני מלבן רחב של כמעט 8 אינץ' הנמצא על הקונסולה.

ניתן לבצע התאמות לרקע לצורך שיפור הראייה בהתאמה אישית. בנוסף, רמת הבהירות מתאימה אוטומטית לפי כמות האור בחוץ. בקרות אינטואיטיביות מאפשרות לרוכב לגלול בין כל הפונקציות תוך שמירה על שתי הידיים על הכידון.

ניתן להציג שפע של מידע במקביל על הצג, מידע שימושי עבור מצב הדלק הכולל גם מרחק וגם זמן לתדלוק. תצוגת ה-Bluetooth מציעה גם שליטה מורחבת על מערכת הסאונד, כולל בקרת עוצמת הקול הרגישה למהירות.

ניתן לחבר את הסמארטפון ולשלוט דרכו. החיבור מאפשר לרוכבים להשתמש במגוון אפליקציות, כולל מזג אוויר, ניווט ומוזיקה, כדי להגדיל עוד יותר את המידע המוצג על פני התצוגה. בעת שימוש באפליקציה, הנתונים החיוניים של כלי השיט כמו מהירות, סל"ד, מפלס דלק, מד נסיעה וכו' – עוברים לצד השמאלי של המסך. תצוגת המפות נשמרות בסביבת האזור בו הרוכב נמצא בכדי לשמור על הניווט מעודכן גם אם הרוכב יוצא מעבר לתחומי הקליטה הסלולרית.

YouTube video

החוויה האמיתית של סידו GTX LIMITED 300

בעוד שהתכונות משפרות משמעותית את חווית הרכיבה, ה – Sea-Doo GTX Limited 300 ממשיך להרשים גם בתחומים נוספים. לפני מספר שנים, סי-דו חידשה את ה-GTX ויצרה פלטפורמה נמוכה ויציבה במיוחד.

גוף אופנוע הים מצטיין כמעט בכל מצב, ומציע תחושה מפוארת ומכוונת ביצועים להתמודדות קלה עם תנאים קשים במיוחד, יכולת ההתמודדות מתבצעת באמצעות הנקודות שבהן צד הסירה של גוף הסירה פוגש את תחתית הספינה. נקודות חיבור רכות ומעט מעוקלות לשיפור היציבות בזמן רכיבה במהירות ונקודות רחבות יותר לשיפור היציבות בזמן מנוחה.

עיצוב הסיפון החדש תורם למרכז כובד נמוך יותר, מוסיף לתחושה ספורטיבית יותר ומתהדר ברציף אחורי גדול יותר. ניתן להסיר את החלק האחורי של המושב כדי ליצור סיפון גדול עוד יותר לצורך דיג או סתם מקום לשהות בו לצורך פנאי. 

דגמי GTX מציגים גם את הגישה החדשה של Sea-Doo בנוגע לאחסון. ממצב הישיבה הרוכב יכול לגשת בקלות לאחסון הנמצא בחרטום על ידי הרמת המכסה, שהוא למעשה קונסולת הכידון. אין צורך בהושטת ידיים מעל הכידון כדי לגשת לאחסון הקדמי. קיבולת האחסון יורדת ל-102 ליטר, זאת ירידה משמעותית ביחס לעיצוב הקודם. אך מצד שני הפריסה, מפצה על אותם ליטרים  אבודים בזכות יכולת ארגון יעילה יותר וניצול מירבי של החלל. 

הסימנים מסחריים של סידו כמו בלם אינטליגנטי והילוך אחורי, מצבי שליטה על מהירות ומצבי שיוט הם דבר מובן מאליו. התוספות במהדורה המוגבלת כוללות מערכת שמע בלוטות׳ 100 וואט עם יציאת USB, רמות גימור משתנות עם ביצועים גבוהים, אחסון יבש, כיסוי, סולם עליה משופר ותוספת פונקציות מדידה כמו מד עומק וקראת טמפרטורת מים.

אופנוע ים סידו GTX בהשוואה למתחרים

YouTube video

אופנוע ים שדומה ל- GTX Limited 300 הוא הימאהה FX Limited SVHO המציע כוח ויכולת התמודדות דומה בתנאי שטח קשים. ימאהה מציעה את תצוגת מסך המגע היחידה בתעשייה, כמו גם חבילה הכוללת רמקולי בלוטוס, GPS, מצלמת פעולה, שקעים נשלפים ותוספות רבות הקשורות לספורט ימי.

גם הקוואסאקי אולטרה 310 LX מציע ביצועים דומים וידוע כמלך המים הגדולים, אבל הוא חסר מערכת אלקטרונית לשיט לאחור והאטת מהירות, בנוסף לא קיימת מערכת סאונד Bluetooth.

מפרט טכני של אופנוע ים סידו 300

נפח מנוע1630 סמ״ק, supercharged/ תלת צילינדר
מיכל דלק18.5 גלון
שטח אחסון99 ליטר
מס׳ מקומות ישיבה3
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי אופנועי ים מומלצים