WAKE 170

אופנוע הים Sea-Doo WAKE 170 כולל מנוע חזק במיוחד, פלטפורמת שחייה גדולה, גוף אופנוע קל יותר והרבה יותר מקום אחסון. דגם ה-WAKE של Sea-Doo עבר שינויים רבים, ההתמקדות העיקרית היא בהענקת חווית רכיבה מצויינת לחובבי ספורט ימי, אבל הפלטפורמה עצמה עברה שינוי כחלק מהמהפך הכולל של הסדרה. התוצאה היא Sea-Doo WAKE 170 עם מראה ותחושה חדשים.

תוספות ושדרוגים באופנוע ים סידו WAKE 170

YouTube video

יכולות הגרירה של Sea-Doo WAKE 170 לא השתנו באופן משמעותי. האופנוע מגיע עם עמוד גרירה נשלף, מתלה וויקבורד ובקרת מהירות משופרת. כאשר מתלה הוויקבורד מתחבר בקלות למסילה, כך שניתן לחבר קרש גלישה מבלי לצמצם את אזור המרווח לרגליים ולהסתכן בפגיעה בקרסול. 

בקרת המהירות של מצב סקי מאפשרת בקרה ותכנון מראש של המהירות והתאוצה, כך הרוכבים יכולים לבחור בתאוצה איטית יותר או במשיכה אגרסיבית יותר המתאימה לסוגי ספורט ימי אחרים.

עמוד הגרירה הוא בעצם האביזר שמקבל את העדכון המשמעותי ביותר. זהו אביזר LinQ נשלף, המותקן תוך מספר שניות. תחילה יש להבריג החוצה את לוחית הכיסוי בפלטפורמה, להכניס את בסיס העמוד ולנעול אותו למקומו, ולאחר מכן יש להצמיד את הסד עם שתי הרגליים. העמוד מתרחב ומציע נקודת גרירה מעט גבוהה יותר. בנוסף, קיימות שתי ידיות המספקות יותר אחיזה טובה ובטוחה יותר לרוכב הנגרר מאחור. 

הרוכבים נהנים מפלטפורמת השחייה המורחבת החדשה. היא גדולה יותר ושטוחה יותר, כך שהיא מספקת יותר מקום. דבר אחד שלא כלול בחבילה של ה – WAKE לצערם של הרוכבים, היא מערכת סאונד BRP פרימיום, שהוצגה לראשונה בדגמי GTX. מערכת סאונד של 100 וואט, עם חיבור בלוטות' שמזרימה מוזיקה ישירות מהטלפון.

המערכת אטומה לחלוטין למים והיא כוללת שני רמקולים גדולים הממוקמים בחלק הקדמי של משטחי הרגליים. פנל טאץ׳ לשליטה במערכת נמצא בסמוך לרמקול השמאלי, דרכו ניתן לשלוט בעוצמת הקול, להשהות ולהפעיל ולבחור פלייליסטים. באופן כללי מערכת הסאונד היא תוספת אופציונלית בתשלום, אך סביר להניח שהמערכת כבר מותקנת בדגמים רבים.

עיצוב מחודש לפלטפורמה של WAKE 170

השינויים בפלטפורמה משפרים את החוויה הכוללת של סידו WAKE 170. פלטפורמת השחייה הגדולה והחדשה יכולה להיות גדולה עוד יותר אם נסיר את החלק השני של המושב. זה יתרון משמעותי כשרוצים להשתמש באזור לצורך דיג. גוף אופנוע הים יציב מאוד במנוחה הודות למרכז כובד נמוך יותר ותוספת של 1 אינץ' לרוחב.

על הפלטפורמה הזו יש גם תושבות אביזרי LinQ הייחודיים של Sea-Doo. התושבות שקועות מתחת לפני השטח, ניתן להרים אותם כדי לחבר אביזרים שונים. גם שטח האחסון עבר מתיחה. תא החרטום מציע כעת 152 ליטר, כ- 45 ליטר יותר מבעבר.  גם תא הכפפות גדל ל – 9 ליטר.בנוסף, קיים צג דיגיטלי חדש בגודל 4.5 אינץ' עם תאורה אחורית שמחליף את מקומם של השעונים האנלוגיים.

YouTube video

המנוע החדש והמשופר של סידו WAKE 170

לאופנוע הים של סי דו יחס חיובי בין משקל הכלי לבין הספק כ״ס. גרסת 170 כ״ס מחליפה כעת את הגרסה הקודמת של 155 כ״ס, גם משקלו הכללי של האופנוע יורד בעקבות שימוש בחומר המהפכני של PolyTec, חומר זה קל יותר ועבה יותר. כך שהאופנוע הופך להיות מהיר יותר ובמקביל מחוזק ועמיד יותר בפני פגיעות. 

תוספת הכוח, המשקל הקל והמבנה הקשיח יותר באים לידי ביטוי על פני המים. התאוצה חזקה יותר והגוף מרגיש מאוד מוצק ושקט יותר מבעבר כשהמהירות המרבית של הכלי מגיעה ל 88 קמ״ש.

הארגונומיה של הרוכב מרגישה שונה, המושב מעוצב בצורת שעון חול, והוא מאפשר שימוש אופטימלי ברגליים לצורך מינוף ושמירה על יציבות. גם מערכת הבלימה וההילוכים החכמה נותרה כפי שהייתה, המערכת מאפשרת הילוך קדמי, ניטרלי ואחורי כאשר יש צורך לשוט ליד רציף. בנוסף עוצמת הבלימה שלה מרשימה מאוד, גם כאשר מופעלת באופן מיידי בזמן רכיבה במהירות גבוהה.

סידו WAKE 170 בהשוואה למתחרים

אף יצרן אחר לא ייצר עדיין דגם ייעודי במיוחד עבור וויקבורד, אבל כמעט כל אופנועי הים יכולים למשוך גולש וויקבורד וגולש סקי מים. ימאהה VX Limited כוללת חבילת ספורט מים. היא מורכב מצינור ניפוח, שקע 12 וולט, חבל גרירה, תיק גרירה ומחזיק צינור על מנת לקשור את המתנפח לפלטפורמה האחורית. פריטים נוספים בחבילה הם רמקולי בלוטות׳ אלחוטיים של ימאהה, כיסוי תואם ושני פגושים.

מפרט טכני

נפח מנוע1630 סמ״ק, supercharged/ תלת צילינדר
מיכל דלק15.9 גלון
שטח אחסון160 ליטר
מס׳ מקומות ישיבה3
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי אופנועי ים מומלצים