VX Limited HO

בעוד שאופנוע הים Super Jet החדש עם מנוע ארבע פעימות כבש את אור הזרקורים הראשוני, זה ה-VX Limited HO שכנראה מתגלה כאחד מה- WaveRunners הפופולריים ביותר כיום. ימאהה בהחלט נותנת לאופנוע הזה דחיפה בכיוון הנכון עם שלל שדרוגים שנועדו להציע יותר נוחות, תוספות חדשות ולפשט את קלות השימוש.

בעיצוב החדש ניתן למצוא חלקי יציקה חדשים בפינות החרטום והירכתיים אשר דוחפים את כלי השיט לכיוון אגרסיבי יותר, גם שינויים בכיסוי מכסה המנוע והכידון הקדמי. הפונקציה, בורות הרגליים עמוקים ורחבים יותר, וכוללים ניקוזים למניעת התקבצות מים.

המושב  צר יותר ונוח יותר בירכיים ובברכיים, הרוכבים יכולים כעת להשתמש ברגליהם אפילו יותר בזמן תנאי מים קשים ובפניות חדות ובכך להוריד חלק מהעומס מפלג הגוף העליון. בנוסף, בסיס המושב נשלף ומאפשר גישה רחבה יותר לתא המנוע במידת הצורך.

YouTube video

מול המושב נמצא תא כפפות גדול ואטום למים, פנים התא מואת בתאורת LED כחולה הודות לשקע טעינה USB. קיבולת האחסון הכוללת גדולה יותר בכמעט 15 ליטר. גם הפקדים הפכו לפשוטים יותר, כפתור בודד המשמש גם לעצירה וגם להתנעה. 

פלטפורמת השחייה של VX Limited HO היא גם גדולה יותר וכוללת מדרגה קפיצית רחבה, עם רפידות רגליים בכל פינה כדי להקל על העלייה מחדש על האופנוע.

שידרוג המראה והסאונד

התוספות הבולטות ביותר, עוסקות במראה ובסאונד. האופנוע מאובזר בצג LCD בגודל 4.3 אינץ', הנשלט על ידי משטח מגע מתחת לכידון. התצוגה כוללת את כל המידע הרלוונטי כמו מהירות, סל"ד ורמת דלק, אך גם יכולה להציג צריכת דלק בזמן אמת, להגדיר פרופילי תאוצה יחד עם בקרת מהירות מרבית ולהפעיל קוד PIN בן ארבע ספרות כדי למנוע שימוש מרוכבים לא מורשים.

הסאונד מגיע עם שדרוג חדש ומלוטש לגרסה הקודמת של ימאהה. החבילה המוגבלת כוללת כעת רמקולים 4.5 אינץ' עמידים למים המותקנים כבר במפעל והם יושבים בקצה הקדמי של בורות הרגליים.

בשילוב עם מגבר דו-ערוצי ומשטח שליטה מתחת לאחיזת היד השמאלית, המערכת יעילה הרבה יותר מחבילת הרמקולים הקודמת שישבה על גבי הקונסולה על תושבות RAM. למרות שהתושבות האלה עדיין קיימות אך הן משמשות אך ורק אביזרים כמו GPS, מצלמת גו פרו או מחזיק חכה לצורך דייג.

תוספות אחרות הן חלק מחבילת האביזרים המוגבלת, הכוללת תוספות ספורט ימי כמו צינור ואבוב, משאבת ניפוח, מחזיק משאבה, תיק חבלים, שני פגושים ממותגים וכיסוי בצבע תואם. מדרגות נשלפות הופכות את החיים לקלים יותר ברציף.

YouTube video

מנוע וביצועים של ימאהה VX LIMITED HO

מערכת RiDE הידועה של ימאהה כלולה גם כן, מצערת אחת של לכיוון קדימה ומצערת נוספת לנסיעה לאחור. המערכת מאוד אינטואיטיבית ומפשטת מאוד את ההתנהלות במהירות נמוכה באזורים צרים בנוסף לכך, מערכת RiDE מספקת גם האטה מהירה ממהירויות גבוהות.

מנוע בנפח 1,812 סמ"ק ארבעה צילינדרים בהספק של 180 כ"ס. מעט כבד יותר אך מספק תאוצה עוצמתית. המהירות המרבית של VX Limited HO היא כ 100 קמ"ש. הרכיבה אגרסיבית אך מספקת תחושת ביטחון, עם זריזות יפה בעיקולים והרבה יציבות במהירות גבוהה.

מפרט טכני של אופנוע ים ימאהה VX לימיטד HO

נפח מנוע1049 סמ״ק, 4 פעימות  
מיכל דלק5 גלון
מס׳ מקומות ישיבה1
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי אופנועי ים מומלצים