מאבריק X3 DS טורבו 120

ליצירת קשר לחצו כאן:

קאן אם מציבים רף ביצועי ספורט עם שלוש דרגות כוח. ה-  X3 DS  טורבו מפיק 120 כ״ס, ה X3 DS טורבו R  מפיק 172 כ״ס. המאבריק  X3 X DS טורבו  RR מתעלה על כולם עם 195 כ״ס. עם רוב של 64 אינץ׳ הדגם הצר של סדרת ה DS מיועד לשבילים צרים אך מצויד במערכת מתלים ובלמים שהייתם מצפים לראות ברכבים המיועדים לשטחים גדולים ופתוחים.

בסיס הגלגלים רחב במיוחד על מנת להגביר את היציבות בשטחים קשים. כל דגמי Maverick X3 מציעים מערכות ישיבה עם נוחות יוצאת דופן. סדרת DS  מתאימה במיוחד לאוהבי מהירות ודרכים צרות ועקלקלות, אך כל הדגמים בהחלט מתאימים גם לנסיעה בשטחים פתוחים.

מחיר של קאם אם מאבריק X3 DS טורבו 120

המחיר של קאן אם מאבריק X3 DS Turbo 120 הוא 151,950 ש"ח. המחיר כולל מע"מ והוא לפי בדיקות שעשיתי בעת ביצוע המחקר. המחיר מתייחס לכלי חדש, במידה ואתם מחפשים רכב שטח יד 2 ניתן גם למצוא מחירים זולים יותר.

מנוע וביצועים

שלושת דגמי ה DS בעלי אותו מנוע בנפח 900 סמ״ק, טורבו תלת צילינדר. דגם הבסיס  X3 DS Turbo מפיק 120 כ״ס ודגם DS Turbo R מפיק 172 כ״ס. הדגם המשודרג  X3 X DS Turbo RR בעל טורבו עוצמתי יותר המפיק 195 כ״ס. כל שלושת הדגמים מספקים כוח לגלגלים באמצעות תיבת הילוכים רציפה. 

טווח הילוכים גבוה ונמוך המאפשר מצב נהיגה דו גלגלי ו4×4 מגיע כסטנדרט בכל דגמי ה DS. בדגם המשודרג ביותר אף יש דיפרנציאל קדמי הניתן לנעילה תוך כדי נסיעה והוא מאפשר לנהג לבחור בין ארבעה מצבי נהיגה: 2×4, 4×4, מצב בוץ ומצב שביל.

התמודדות בשטח

YouTube video

14 אינץ׳ של מערכת מתלים ובלמים אופטימלית עבור נסיעה בשבילים, לרכב באגי בסיס גלגלים ברוחב 102 אינץ׳ מעולה לשמירת היציבות בנסיעה במהירות גבוהה בתנאי שטח מחוספסים. אורכו של הדגם הדו מושבי הופך אותו לרגיש יותר למרכוז בגובה על סלעים או דיונות, לכן יש צורך בקצת תכנון ומחשבה אודות הזווית הנכונה.

בלמים

כוח הבלימה הוא מעולה. עם דיסקים כפולים ברוחב 262 מ״מ מקדימה, וברוחב 248 מ״מ מאחור וקליפרים דו בוכניים מלפנים ומאחור. גם במבחנים בהם השתמשו בצמיגים גדולים ורחבים יותר הבלמים ממשיכים לפעול בצורה מעולה.

יעילות ונוחות

ה- Can-Am Maverick X3 DS Turbo מרגיש כמו רכב ספורט, ואם זאת קאן אם מצליחים לשמור על מרווח מספק לרגליים. שני המושבים מתכווננים בארבע כיוונים ומציגים מראה יוקרתי של ספורט. כל X3 מגיע עם 5 נקודות להתקנת רתמות. כל מערכות הבקרה והשליטה נמצאים בהישג יד והכניסה והיציאה מהרכב גם כן נוחים במיוחד.

נשיאה וגרירה

לרכב השטח קיבולת נשיאה של 200 ק״ג ומקומות אחסון רבים בתא הנוסעים ומחזיקי כוסות עבור כל אחד מהנוסעים. וו גרירה אחורי מגיע כסטנדרט ברכב.

YouTube video

אלקטרוניקה

מסך בגודל 4.5 אינץ׳ הכולל מד מהירות, מד מרחק, מד דלק, הילוכים, מחוון 4×4, מחווני נעילת דיפרנציאל מלפנים ומאחור, שעון, מתח סוללה טמפרטורת מנוע ועוד. שקע DC ממוקם בקונסולה המרכזית.- הרכב מגיע כסטנדרט עם מערכת אבטחה בעלת קודן דיגיטלי.

מפרט טכני

נפח מנוע900 סמ"ק
הספק מנוע120/172/195 כ״ס
אורך132 אינץ'
רוחב64 אינץ׳
גובה65.4 אינץ׳
מרחק מהקרקע14 אינץ׳
מיכל דלק10.5 גלון
קיבולת נשיאה200 ק״ג
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי רכב שטח מומלצים