מאבריק X3 XRC טורבו RR 200

ליצירת קשר לחצו כאן:

מדובר על דגם בעיצוב מאופק יחסית של הקאן אם Maverick X3 המציע כמה מהביצועים הטובים ביותר של הליין כולו. דגם RC מייצג "זולל סלעים" והוא בהחלט מספק זאת. גוף ברוחב 72 אינץ', עם מתלים פרימיום, הגנה מלאה לגחון, צמיגי חרוזים גבוהים ומושבי מירוץ המצוידים ברתמות ארבע נקודות.

קאן-אם מנסה להציע את אותה גרסה של ״זולל הסלעים״ בשני תקציבים שונים. דגם ברוחב 64 אינץ' המכוון לקונים בעלי תקציב נמוך יותר, בעוד שדגם ה-72 אינץ' יקר יותר וכולל רשימת מאפיינים מרשימה.

מחיר של קאם אם מאבריק X3 XRC טורבו RR 200

המחיר של קאן אם מאבריק X3 XRC טורבו RR 200 הוא 233,950 ש"ח. המחיר כולל מע"מ והוא לפי בדיקות שעשיתי בעת ביצוע המחקר. המחיר מתייחס לכלי חדש, במידה ואתם מחפשים רכב שטח יד 2 ניתן גם למצוא מחירים זולים יותר.

YouTube video

מנוע וביצועים של קאן אם מאבריק X3 טורבו

שני דגמי RC משתמשים במנוע טורבו בנפח 900 סמ"ק Rotax ACE בעל שלושה צילינדרים, המנוע מפיק 200 כ"ס. PDrive ו-QRS-X CVT של קאן-אם אחראים על העברת הכוח באמצעות מערכת הנעה המצוידת במערכת Smart-Lok. טכנולוגיית Smart-Lok מציעה ארבעה מצבי אחיזת גלגלים שונים הניתנים להתאמה תוך כדי תנועה על ידי הנהג כדי למקסם את האחיזה על פני מגוון שטחים.

התמודדות בשטח

החלקים של מערכת המתלים הסטנדרטית של Fox 2.5 Podium QS3 בדגמי ה-RC 64 מציעים אורך מתלים נאות של 18 אינץ'. דגמי ה-RC 72 קופצים לרכיבי Fox 2.5 קדמיים ואחוריים של Fox 3.0 Podium RC2 ומציעים אורך מתלים מטורף של 24 אינץ'. מערכת QS3 מציעה בקרות שיכוך בודדות, לעומת מתלי RC2 המאפשרים דחיסה במהירות גבוהה, דחיסה במהירות נמוכה ושיכוך ריבאונד. 

בלמים

הסרן הקדמי משתמש בדיסקים גדולים מאווררים בגודל של 262 מ"מ, הדיסקים מגיעים עטופים בקליפרים הידראוליים דו בוכניים. הסרן האחורי עובד עם דיסק מאוורר אחד בגודל קטן יותר של 248 מ"מ עם אותם קליפרים הידראוליים דו-בוכניים. ביצועי הבלימה חזקים וצפויים, מווסתים בקלות דרך תנאי שטח סלעיים ומאתגרים. 

YouTube video

נוחות ויעילות

בתוך תא הנוסעים של RC 64 ניתן למצוא את המאפיינים הסטנדרטיים של מאבריק X3: מושבים מתכווננים בהשראת מכוניות מרוץ, חיזוקים כבדים, הגה מתכוונן, דגם ה RC 72  מעלה את הרף עם רצועות חגירה ב- 4 נקודות, חצאי דלתות וגג אלומיניום. שני הדגמים מציעים מראה אחורית מרכזית.

ה RC 72 גם מציע הגנה נוספת לרכב, לוחות החלקה לחיזוק השלדה, דיפרנציאל, מתלים קדמיים ואחוריים ארוכים, מחליקי סלעים המגנים על פינות הרכב הנמוכות מפני החלקה ופגיעה בסלעים.

נשיאה וגרירה

אזור המטען האחורי בעל קיבולת נשיאה של 90 ק״ג עם מערכת נעילה מהירה של LinQ. למרות שלא קיים וו גרירה באף אחד מדגמי מאבריק X3, קיים וו חילוץ בשני צידי הרכב, הם אינם מיועדים לגרירה אלא לחילוץ בלבד.

אלקטרוניקה ותוספות

לוח בקרה דיגיטלי בגודל 7.6 אינץ' נמצא מול ההגה, זאת כדי לאפשר לנהג לעקוב אחר מדדי הרכב בקלות.  בדגמי 64 ובדגמי 72 אינץ' קיימים מד מהירות, מד מרחק, שעון, דלק, מצב הילוכים, מצבי ספורט ואקו, חגורת בטיחות ומכפתור 4×4, כפתור לנעילת דיפרנציאל קדמי ואחורי, מתח סוללה, טמפרטורת מנוע ועוד.

YouTube video

מפרט טכני של רכב שטח מאבריק X3 טורבו

נפח מנוע900 סמ"ק
כ״ס200
אורך133 אינץ' (64), 134.5 אינץ׳ (72)
רוחב65.6 אינץ' (64), 72.8 אינץ׳ (72)
גובה66 אינץ' (64), 68.5 אינץ׳ (72)
מרחק מהקרקע14 אינץ׳ (64), 16 אינץ׳ (72)
מיכל דלק10.5 גלון
קיבולת נשיאה90
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי רכב שטח מומלצים