טאלון 1000x

ליצירת קשר לחצו כאן:

ה- Honda Talon 1000X הוא בחירה מצוינת עבור חובבי ספורט שנוסעים בעיקר בשטחים מיוערים. הטאלון יחסית רחב והוא מוגבל לדרכים ושבילים ברוחב של לפחות 50 אינץ׳. הטאלון 1000X צר יותר ב 4 אינץ׳ מאשר הטאלון 1000R. זריזותו ומשקלו הקל עוזרים לו לצלוח נסיעות בשטחים מורכבים. למנוע יש היסטוריה ארוכה של פיתוחים ושכלולים והוא אף משמש באופנועי הונדה אפריקה.

עדכונים וחידושים

הדגם הבסיסי של טאלון 1000X עבר כמה חידושים הכוללים צבע מטאלי כתום ואפור חדשני עם גרפיקה חדשה.

בנוסף הונדה מציגה דגם משודרג הזמין רק בצבע לבן פנינה עם גימור בצבע כחול מטאלי, דחיסה אלקטרונית בכל ארבעת הגלגלים, המערכת מתאימה את עצמה בכל זעזוע באופן עצמאי ואוטומטי ועד 200 פעמים בשנייה לצורך יצירת איכות נסיעה מצויינת.

YouTube video

דגמים נוספים

אם ההנאה שלכם מורכבת משבילים משובשים, סלעיים ובוציים הדורשים הנעה ארבע-גלגלית בטווח נמוך, הדגם הבסיסי טאלון  1000X יהיה מצויין עבורכם. עם זאת, אם אתם אוהבים מהירות – מומלץ לבחור בשדרוג Live Valve. השדרוג כולל מערכת מתלים עצמאית ואוטומטית המתאימה את עצמה לשטח ולסגנון הנסיעה שלכם. 

מנוע וביצועים

כל דגמי הונדה טאלון מגיעים עם מנוע דו צילינדר בנפח 999 סמ״ק עם 105 כ״ס. ייתכן וזה נשמע דיי חלש בהשוואה למתחרים אך הונדה מפצה על זה בעזרת תיבת הילוכים כפולה שמגיבה מהר יותר. תיבת הילוכים עם מצמד כפול מאפשרת לנהג לבחור בין מצב אוטומטי, ספורט אוטומטי, ומצב ידני. מצב נהיגה 4×4 עובד מעולה בכל המצבים למרות היעדר אפשרות נעילה ידנית של הדיפרנציאל הקדמי.

התמודדות בשטח

הרכב קשיח מאוד אך מגיב מעולה בתנאי שטח קשים, חלקלקים וסלעיים. צמיגים קטנים יחסית של 28 אינץ׳ בעלי יכולת אחיזה טובה. הטאלון 1000X הוא בין הרכבים הקלים בקטגוריה שלו, רכב שטח עם משקל נמוך משולב עם בסיס גלגלים קטן, הופך את הטאלון למכונת תמרון מעולה בשבילים מפותלים..

YouTube video

בלמים

דיסקים הידראוליים כפולים בעובי 250 מ״מ אחראיים על עצירת הטאלון. הבלמים עובדים בצורה פחות יעילה כאשר הצמיגים גדולים יותר.

צריכת דלק

ה- Honda Talon 1000X מגיע עם מיכל דלק בקיבולת של 7.3 גלון. במבחנים שנערכו מיכל דלק מלא הספיק ליום שלם של רכיבה בשטח.

נוחות ויעילות

המושבים נוחים אך יחד עם זאת לא מספיק מרווחים. רק כסא הנהג מתכוונן. כל המכשור והידיות נמצאים בהישג יד, כמו גם ידיות אחיזה זמינות עבור הנוסעים.

נשיאה וגרירה

בארגז האחורי יש מספיק מקום עבור צידנית, כלי עבודה וציוד נוסף, תוכלו אף לקשור גלגל ספייר לשם.ארגז המטען מכיל 4 נקודות עבור רצועות קשירה. שטח אחסון נוסף נמצא בתוך תא הנוסעים הפנימי כולל תא כפפות מרווח.

אלקטרוניקה

הצג הדיגיטלי מציג נתונים כמו מד מהירות, מד דלק, שעון, הילוכים ומידע חיוני נוסף. אך הגודל הקטן יחסית של הצג הופך את קריאת הנתונים מהצג למאתגרת יחסית במיוחד בזמן נסיעה. 

מפרט טכני

נפח מנוע999 סמ"ק
הספק מנוע105 כוח סוס
אורך123.9 אינץ'
רוחב64 אינץ׳
גובה75.3 אינץ׳
מרחק מהקרקע12.7 אינץ׳
מיכל דלק7.3 גלון
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשוב לי להביא את כל המידע על סוגי הדגמים השונים שישנם כיום בשוק. כמו כן הרבה מהרכבים באתר הם רכבי עבודה, ישנם הרבה סוגים של טרקטורי משא ורכבי שטח.

דגמי רכב שטח מומלצים